Tivoli Music System Home drugiej generacji to system mini pozwalający na odtwarzanie radia AM/FM/DAB+, radia internetowego oraz muzyki z wielu zewnętrznych źródeł. W przeciwieństwie do poprzednika, druga generacja nie posiada odtwarzacza CD.

Tivoli – o marce

Tivoli to założona w 2001 w Bostonie przez Toma DeVesto i Henry’ego Klossa marka produkująca sprzęt muzyczny. Marka łączy niebanalne wzornictwo z doskonałą jakością wykonania i bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Po śmierci Henry’ego Klossa w 2002 roku Tom DeVesto kontynuuje misję konstruowania produktów o bezkompromisowej jakości i innowacyjności. Firma ma w swoim portfolio sprzęty all-in-one, głośniki przenośne i słuchawki.

Opakowanie i zawartość zestawu

Tivoli Audio Music System Home drugiej generacji przychodzi do nas w dużym, beżowo-zielonym kartonie. W środku znajdziemy sam sprzęt, dobrze zapakowany w solidne styropianowe wytłoczki i karton z dodatkami, takimi jak nóżki, pilot, dodatkowa antena czy zasilacz. Poza tym są też oczywiście instrukcja, karta gwarancyjna i kilka ulotek.

Tivoli Audio Music System Home zawartość opakowania

Budowa i wykonanie Tivoli Audio Music System Home

Tivoli Audio Music System Home to jednobryłowe urządzenie w stylowej drewnianej obudowie. Do sprzętu dołożone są wciskane aluminiowe nóżki. Również z aluminium wykonano front urządzenia i znajdujące się na nim trzy pokrętła. W środku największego z nich znajduje się wyświetlacz.

Głośniki ukryto przed materiałowymi maskownicami wykonanymi z wysokiej jakości tkaniny. Na tylnym panelu umieszczono za to wszystkie złącza, tj. zasilanie, wejście optyczne, aux i Ethernet. Nowa odsłona ma praktycznie takie same wymiary jak poprzednik. Usunięcie modułu CD pozwoliło trochę odchudzić sprzęt pod kątem wagi.

Wymiary (S x W x G) 410 x 165 x 221 mm
Waga 4.9 kg

 

Tivoli Audio Music System Home drugiej generacji, podobnie jak poprzednik, jest wykonany bardzo dobrze. Wszystkie elementy są świetnie spasowane. Pokrętła mają odpowiedni skok, dzięki czemu korzysta się z nich przyjemnie. Materiały wykorzystane do wykonania odtwarzacza są świetnej jakości. Nie powinno to jednak dziwić, bo mamy do czynienia z flagowym modelem firmy kosztującym 3699 złotych. Co ciekawe, mimo wprowadzenia nowego modelu, cena poprzednika nie spadła. Marka daje nam więc wyraźny sygnał, że jest tak samo zadowolona ze wszystkich swoich produktów.

Konfiguracja i obsługa

Konfiguracja Music System Home nie nastręcza większej ilości kłopotów. Mogą się one pojawić gdy będziemy chcieli intuicyjnie wypróbować, które z trzech pokręteł przekręcić, by uzyskać oczekiwany efekt. Być może byłoby łatwiej, gdybym przeczytał instrukcję, jednak wolę te czynności ograniczać do minimum.  Już w pierwszym modelu bardzo przypadło mi do gustu duże pokrętło umiejscowione wokół wyświetlacza. Teraz wciąż mi się bardzo podoba.

Tivoli Audio Music System Home pokrętło

Możliwości i zastosowanie

Tivoli Audio Music System Home to system mini o całkiem sporych możliwościach. W odróżnieniu od poprzedniej generacji, nie znaleziono tu miejsca dla odtwarzacza CD. Pozostała tu natomiast obsługa radia AM/FM/DAB+ i radia internetowego. Urządzenie posiada dostęp do serwisów streamingowych (m.in. Spotify, Tidal, Deezer).

Music System Home posiada również obsługę Airplay 2 i Google Chromecast. Do odtwarzacza możecie podłączyć inne źródło muzyki za pomocą Bluetooth czy kabla aux. Mimo wycięcia odtwarzacza CD, mamy tu szeroki wachlarz możliwości, odpowiadający potrzebom naszych czasów.

Tivoli Audio Music System Home wygląd i jakość wykonania

Tivoli Audio Music System Home – jakość dźwięku

W tego typu sprzęcie najważniejsza jest jednak jakość dźwięku. Nie pomoże najlepszy design jeśli urządzenie gra kiepsko. A jak spisuje się Tivoli Audio Music System Home drugiej generacji? Bardzo przyzwoicie jak na ten rozmiar urządzenia. Pod stylowymi maskownicami ukryto tu, podobnie jak w poprzednim modelu, dwie pary przetworników.

Za niskie tony odpowiadają dwa 3,5-calowe przetworniki o mocy 20 W, natomiast za wysokie – dwie 0,7-calowe jednostki o mocy 8 W. Całość zasila 4-kanałowy wzmacniacz. Druga odsłona Music System Home posiada podobne podzespoły, co sprzęt pierwszej generacji i gra podobnie.

Music System Home gra funk

Podsumowanie

Tivoli Audio odświeżyło swój flagowy model Music System Home. Firma zdecydowała się usunąć odtwarzacz CD, w jego miejsce dołączając obsługę Airplay 2 i Google Chromecast. Bez zmian pozostała najwyższa jakość wykonania i niebanalny design.

Music System Home to świetne połączenie nowoczesnego wnętrza z inspirowanym modą na retro designem. Jest to propozycja dla osób szukających niewielkiego, uniwersalnego urządzenia, które nie dość, że dobrze gra, to jeszcze będzie bardzo dobrze wyglądać zarówno w salonie w stylu retro, jak i bardziej nowoczesnym wnętrzu.


Sprzęt do testu dostarczyły nam salony Top Hi-Fi.


Posłuchaj nas!