Jeśli macie swoich ulubieńców na Twitterze, będziecie mogli przekazać im już nie tylko uznanie, ale także i napiwek. Twitterze właśnie zaprezentował nowe rozwiązanie o nazwie Tip Jar (ang. słój z napiwkami).

Tip Jar od Twittera – czy ma to sens?

Zasada działania napiwków będzie bardzo prosta. Całość zostanie obsłużona dodatkowym przyciskiem w profilu użytkownika, dzięki któremu będziecie mogli wybrać usługę, za której pośrednictwem, przelejecie pieniądze.

Dostępne usługi, które przewiduje Twitter to Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal czy Venmo. Co najważniejszej, Twitter zadeklarował, że nie będzie pobierał żadnych prowizji od przelewanych kwot.

Usługa została wprowadzona już 6 maja, ale niestety nie dla wszystkich. Docelowo zobaczą ją użytkownicy Twittera z angielskim interfejsem zarówno dla iOS jak i Android. Póki co testuje to rozwiązanie zamknięta grupa, ale jak obiecują twórcy platformy mikroblogowej, wkrótce usługa zostanie udostępniona dla szerszej grupy odbiorców, nie tylko korzystających z aplikacji w języku angielskim.

Czy Tip Jar ma sens? Z pewnością mniejszy niż usługa mikropłatności jak np. na YouTube, głównie ze względu na typ tworzonego contentu i… jego rozmiarów. Niemniej dobrze widzieć, że będziecie mogli postawić kawę lub dobre piwo ulubionemu autorowi.


Posłuchaj nas!