Tinder wprowadza wersję Lite z dbałości o transfer danych
Tinder wprowadza wersję Lite z dbałości o transfer danych

Opublikowano 6 dni temu -


Firma, która odpowiada za aplikację Tinder, czyli Match Group, uruchamia właśnie wersję Lite swojego flagowego produktu. Okrojona wersja aplikacji będzie dostępna głównie w krajach, gdzie rynki określa się jako wschodzące. Tam właśnie dostęp do Internetu jest ograniczony.

Informacja o Tinder Lite pojawiła się w ogłoszeniu o zyskach Match Group. Wtedy na spotkaniu z inwestorami, dyrektor generalna, Mandy Ginsberg powiedziała, że aplikacja pojawi się „wkrótce”. Nie podała jednak konkretnej daty.

Inwestorzy dyskutowali o potencjale rozwoju Tindera w Azji, a dokładniej w jej południowo-wschodniej części. Rozwój Internetu wzrósł tam o około 15% w ciągu ostatnich pięciu lat. Mandy Gindberg dodała:

„W obszarze tym jest kilkanaście miast o dużej gęstości zaludnienia, w których mieszka ponad milion osób, a coraz więcej młodych ludzi przenosi się do dużych miast. To naprawdę ważne czynniki, sprawiające, że zapotrzebowanie na naszą aplikację jest wysokie. (…) Jesteśmy podekscytowani aplikacją Tinder Lite, która wkrótce będzie dostępna. Do olbrzymi krok naprzód w zaspokajaniu potrzeb konsumentów”.

Według firmy Tinder Lite zajmie mniej miejsca na smartfonach, niżeli standardowa wersja aplikacji. Spodziewane jest, że niektóre z funkcji zostaną usunięte, a funkcjonalność lekkiej wersji skupi się na podstawowych opcjach Tindera. Oficjalnej listy rzeczy usuniętych jednak jeszcze nie podano.

Facebook kontra Tinder - starcie, którego może nie być

Tinder stale rośnie w siłę. Jego abonenci zapłacili o 38% więcej na początku 2019 roku niż w analogicznym okresie roku 2018. Firma chce utrzymać taki wzrost, stąd decyzja o uruchomieniu lekkiej wersji Tindera. Ma to zaspokoić potrzeby w tych regionach, gdzie mieszkańcy korzystają ze starszych modeli smartfonów, mając ograniczony dostęp do transferu danych.

Tinder to lider rynku, jeśli chodzi o aplikacje randkowe. Na tę chwilę skutecznie odpiera ataki konkurenci. Tej jednak ciągle przybywa, ostatnio Facebook ogłosił wprowadzenie swojej, randkowej wersji. Powinna ona mieć premierę jeszcze w tym roku w Stanach Zjednoczonych.