W XXI wieku poszukiwanie nowej miłości znacznie się zmieniło. Wpływ na to ma przede wszystkim dostęp do technologii. Na początku portale randkowe,a później… aplikacje! Jedną z bardziej popularnych obecnie jest Tinder. Jak sam o sobie mówi:

„Z 20 miliardami par na liczniku Tinder jest najpopularniejszą aplikacją umożliwiającą zawieranie nowych znajomości. Traktuj nas jak niezawodne wsparcie —gdziekolwiek jesteś, my jesteśmy przy Tobie”

Jak działa Tinder?

Każdego dnia jego użytkownicy wykonują około 1,6 miliarda „swipe’ów”! Jeśli ktoś nigdy nie korzystał z aplikacji polega to na przewijaniu zdjęć w prawo lub w lewo – w zależności czy dana osoba nam się podoba czy nie. Jeśli odwzajemni ona naszą reakcję, to możemy nawiązać nią kontakt. Po angielsku takie przewijanie określa się mianem „swipe”. Zasada jest prosta – im częściej przewijamy w prawo, tym bardziej Tinder uczy się rozpoznawać nasz gust i z tym większym prawdopodobieństwem może podpowiedzieć nam odpowiedni typ osoby – dedykowany dla nas.

Tinder wciąż się rozwija i dlatego stara się być na bieżąco (jak Facebook
i Instagram) wprowadzając nowe funkcje. Jedną z nich, ogłoszoną dosłownie niedawno jest opcja Super Likeable – opisana została również na oficjalnym blogu Tindera.

Jak to działa?

Funkcja Super Likeable wykorzystuje sztuczną inteligencję, a konkretnie narzędzie TinVec (powiązane jest ono z uczeniem maszynowym). Nie jest to jednak funkcja szeroko dostępna – nie da się jej wyszukać czy skorzystać w dowolnym momencie. Działa na zasadzie niespodzianki podczas przewijania. Po prostu pojawia się:

Gdy użytkownik zobaczy ten format będzie mógł wysłać Super Likeable jednej
z czterech osób dobranych na podstawie nawyków oraz wcześniejszych zachowań w aplikacji. Zdaniem Tindera funkcja ta trzykrotnie zwiększa prawdopodobieństwo dopasowania!

Jak często będzie można skorzystać z funkcji?

Użytkownik konta Premium będzie miał taką możliwość 5 razy dziennie,
a zwykłego jedynie raz w ciągu danego dnia.

Czy rozwiązanie jest dostępne w Polsce?

Jak większość odpowiedzi na to pytanie, brzmi ona: niestety jeszcze nie. Obecnie funkcja testowana jest w Nowym Jorku i Los Angeles.

AI zawładnie światem? Zaczyna się niewinnie, ale moim zdaniem jesteśmy już baaardzo blisko tej cienkiej granicy za którą wizje z Black Mirror są już na wyciągnięcie ręki.


Posłuchaj nas!