Już nawet Tinder pomaga się szczepić!

Tinder zapowiedział 2 ważne nowości, które w najbliższym czasie pojawią się w aplikacji. Chodzi o walkę z nękaniem oraz pomoc w szczepieniach przeciw COVID-19.

Biuro prasowe aplikacji poinformowało, że połowa młodych użytkowników, wśród których przeprowadzono ankietę odpowiedziała, że chce chodzić na randki tylko z zaszczepionymi osobami. W związku z tym na Tinderze już wkrótce będzie można dodać na swoim profilu sticker z hasłem „I’m vaccinated” („Jestem zaszczepiony/a”) lub „Vaccines Save Lives” („Szczepionki ratują życia”). W aplikacji na terenie USA będzie także można podejrzeć najbliższe miejsca, gdzie można się zaszczepić przeciw COVID-19.

R E K L A M A

COVIDStickers Overview%20%281%29222

Drugą nowością, którą wprowadzi wkrótce Tinder jest funkcja o nazwie „Are you sure?”. Wstępne testy pokazały, że dzięki niej udało się zredukować nieprzyzwoite wiadomości o ok. 10 procent.

Na czym polega „Are you sure?”? W momencie gdy użytkownik będzie chciał wysłać do drugiej osoby wiadomość zawierającą słowa wskazujące na nękanie, po kliknięciu „Wyślij” zostanie wyświetlone wyskakujące okienko właśnie z pytaniem „Are you sure?”. Chodzi o to, aby osoby, które chcą w wulgarny sposób odnieść się do innego użytkownika, dwa razy zastanowiły się nad swoim zachowaniem przed wysłaniem takiej potencjalnie krzywdzącej wiadomości.

Do monitorowania nękającego języka w aplikacji Tinder ma wykorzystywać algorytm oparty na sztucznej inteligencji. Możliwe więc, że trochę jeszcze poczekamy zanim funkcja pojawi się w polskiej wersji aplikacji.