TikTok, aplikacja społecznościowa używana głównie przez osoby nastoletnie i młodych dorosłych do dzielenia się krótkimi filmami, właśnie ogłosiła niesamowitą informację. TikTok dobił do miliarda aktywnych użytkowników.

O ogromnym osiągnięciu platformy poinformowała Vanessa Pappas, dyrektor operacyjna TikToka na profilu marki.

Po sześciu latach od wystartowania, marka chińskiej grupy ByteDance odnotowuje wzrosty przychodów oraz kolejnych, aktywnych użytkowników w aplikacji, włączając Chiny. Gigant przewiduje przyrost 200 milionów nowych osób na TikToku w nadchodzących miesiącach.

R E K L A M A
@tiktok✨ 1 billion✨ people on TikTok! Thank you to our global community 🎉♬ original sound – TikTok

TikTok osiągnął niebywałą popularność głównie za sprawą najbardziej angażującego typu treści, jaki znamy, czyli krótkich filmików. W pierwszym kwartale 2020 TikTok roku był najczęściej pobieraną aplikacją na świecie.

Przez trzy miesiące aplikacja została pobrana ponad 350 milionów razy. Coraz silniej rozprzestrzeniająca się pandemia była niewątpliwie dużym czynnikiem mającym wpływ na szukanie rozrywki w urządzeniach mobilnych.

TikTok w gronie aplikacji z miliardem aktywnych użytkowników

To było do przewidzenia. TikTok zrobił, i nadal robi, absolutną furorę. Nic dziwnego, że dołączył właśnie do dobrze znanych aplikacji od wielu lat: Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp, Instagram, YouTube oraz WeChat. Facebook ma na ten moment 2,89 miliarda aktywnych użytkowników na całym świecie.

TikTok przegoni Instagrama i Facebooka?

Liczba aktywnych, miesięcznych użytkowników Instagrama to 1,07 miliarda osób. Dynamiczny przyrost kolejnych osób na TikToku jednoznacznie wskazuje na to, że Instagram traci swoją pozycję względem chińskiej aplikacji. Mimo wprowadzenia rolek, czyli formatu znanego właśnie z TikToka, nie zbiera już tak szybko i intensywnie nowych użytkowników.

Według raportu firmy App Annie TikTok był najchętniej pobieraną aplikacją mobilną na całym świecie. Chiński serwis przebił popularnością nawet Messengera od Facebooka.

Jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie słyszał o TikToku. Aplikacja, która de facto tylko rozwinęła formułę 6-sekundowych filmików na Vine od Twittera, w ostatnich latach wręcz eksplodowała jeśli chodzi o popularność. ByteDance uruchomiło TikTok w 2017 roku i od tej pory appka przegoniła popularnością WhatsApp, Instagram i Facebook Messenger – dotychczasowe najbardziej popularne aplikacje, wszystkie należące do Facebooka.