Powodem usunięcia była nagość w materiałach, a także łamanie podobnych zasad z regulaminu. To pokazuje, że na TikToku znalazło się wielu „uciekinierów” z innej platformy, a mianowicie z Tumblr.

Według doniesień Business Insider, serwis TikTok prowadził również śledztwo w swojej firmie po pojawieniu się materiału, na którym mężczyzna popełnił samobójstwo. O całej sprawie pisaliśmy w osobnym tekście.

Usunięta liczba 105 milionów filmów jest prawie dwukrotnie wyższa niż w analogicznym okresie w roku 2019. TikTok chwali się, że aż 90% z nich zniknęło przed wyświetleniem. Trzeba przyznać, że to dobry wynik.

Jak donosi TheVerge, wielu twórców na TikToku publikowało screena z filmu, oczywiście ocenzurowanego i ostrzegali przed nagraniem. W wypowiedzi dla serwisu, rzecznik TikToka zajął stanowisko:

“Nasze systemy automatycznie wykrywają i zgłaszają te klipy za naruszenie naszych zasad dotyczących treści, które wyświetlają, wychwalają, gloryfikują lub promują samobójstwo. Blokujemy konta, które wielokrotnie próbują przesyłać klipy, i doceniamy członków naszej społeczności, którzy zgłosili treści i ostrzegali innych przed oglądaniem, angażowaniem się lub udostępnianiem takich filmów na dowolnej platformie z szacunku dla osoby i jej rodziny”.

W ostatnich dniach Donald Trump poinformował, że akcje TikToka przejmie Wallmart i firma Oracle.


Posłuchaj nas!