Współpracownicy Joe Bidena, biorący udział w jego kampanii prezydenckiej, muszą usunąć TikToka ze swoich służbowych oraz prywatnych smartfonów. Decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa.

Google testuje Shoploop, platformę sprzedażową nawiązującą do TikToka

Współpracownicy Joe Bidena muszą skasować TikToka ze smartfonów

W TikToka uderzają kolejne działania, jednak mam wrażenie, że jego właściciele, póki co, nic sobie z tego nie robią. Mianowicie The Verge podaje, że współpracownicy Joe Bidena w jego kampanii prezydenckiej, zmuszeni są do usunięcia TikToka ze swoich smartfonów. Niby nic, a jednak coś, bo nakaz dotyczy nie tylko urządzeń służbowych, ale i prywatnych. Jako uzasadnienie tej decyzji podawane są względy bezpieczeństwa. To kolejna sytuacja nakazu usunięcia TikToka ze smartfonów. Wcześniej podobną decyzję podjęli przedstawiciele firmy Wells Fargo, którzy nakazali to samo swoim pracownikom, jednak uwzględnili tylko smartfony służbowe. 

Instagram Reels to konkurencja dla TikToka. Pojawi się w sierpniu w 50 krajach

TikToka zakazują też inni

Oczywiście powyższe sytuacje nie są pierwszymi. Na przełomie roku o swoich decyzjach w zakresie zakazu korzystania z TikToka na służbowych urządzeniach informowała Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych. Oprócz tego zakaz został rozpowszechniony wśród pracowników Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych oraz żołnierzy US Army. 

Korporacje zaczynają usuwać TikToka ze swoich smartfonów

Jednak spodziewałem się, że po ogłoszeniu przez Wells Fargo zakazu przeznaczonego dla swoich pracowników, to inne firmy będą szły w ślad za nią, a nie tylko otoczenie polityczne. Chociaż Prezydent Andrzej Duda z TikToka nie zniknął, ale ma tam tylko 2 filmy.

Źródło: The Verge


Posłuchaj nas!