Thumbzone - czyli sprawdź kciuk w designie mobilnym

Thumbzone – czyli sprawdź kciuk w designie mobilnym

Opublikowano 3.12.2015 9:05 -


Nie wiem który to już rok mobilny z rzędu. Czy może się on właściwie już skończył i nastają nowe trendy? Myślę, że zaraz przyjdzie się nam dowiedzieć, w końcu końcówka roku, czas podsumowań, wizji tego co czeka nasz w kolejnym. Dochodzą mnie jednak słuchy, że po erze fascynacji urządzeniami mobilnymi, powoli wracają wszelkiej maści desktopy. Zostawmy jednak to i wpiszmy się jeszcze w erę mobilności. A do życia w tym świecie pomoże nam z pewnością prosta usługa na stronie Thumbzone.

Zrzut ekranu 2015-12-03 o 09.04.59

Narzędzie jest zaskakująco proste w użyciu, a jego zadanie oczywiście dość odpowiedzialne. Pozwala ono sprawdzić mapę zakresu kciuka użytkownika aplikacji mobilnej. Brzmi dość kosmicznie? Wedle opisu pewnie i tak, sprawdźcie jednak jak działa ono na żywo. Wystarczy dodać wybrany design aplikacji mobilnej by zobaczyć jak wygląda najbardziej komfortowy obszar poruszania kciuka przez użytkownika.

Do wybory jedynie telefony ze stajnie Apple, to powoduje że Thumbzone staje się raczej użyteczną ciekawostką niż pełnoprawnym narzędziem, ale warto je mieć w zakładkach.

Wieści z Rozładowani.pl