Zremasterowana wersja pierwszych dwóch części „Tony Hawk’s Pro Skater” (THPS 1+2) pojawi się w końcu także na Nintendo Switch. Wydawca zapowiedział także ulepszone wersje na PS5 i Xbox Series X. Ale jest jeden haczyk, a nawet kilka haczyków.

THPS 1+2 było jednym z tych remasterów, o które gracze prosili od bardzo dawna. Co prawda kilka lat temu pojawiła się już odświeżona wersja legendarnych gier o deskorolce, ale nie jej jakość pozostawiała dużo do życzenia. To zmieniło się za sprawą kolejnego remastera, który został wydany w 2020 roku na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Ta reedycja zaskarbiła sobie już znacznie większą sympatię, osiągając w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 89/100.

THPS 1+2 – wkrótce wersje na PS5, Xbox Series X i Nintendo Switch

Activision zdradziło we wtorek, że ze względu na gorące przyjęcie THPS 1+2 planowane jest wydanie gry na kolejne platformy. Będzie to m.in. Nintendo Switch, które zostało pominięte podczas premiery w 2020 roku. Port na tę konsolę ma ukazać się „później w 2021 roku”.

Zapowiedziano także, że gra ukaże się w ulepszonej wersji na PlayStation 5, Xbox Series X oraz Xbox Series S. Premiera edycji na najnowsze konsole planowana jest na 26 marca. Ta wersja zawierać będzie kilka dodatkowych skórek dla postaci oraz, przede wszystkim, działać będzie w 4K z szybkością 60 klatek na sekundę bądź 1080p z szybkością aż 120 klatek na sekundę. Co ciekawe, ta jakość będzie także osiągalna na teoretycznie nieco słabszej konsoli Xbox Series S, z tą jednak różnicą, że rozdzielczość 4K będzie upscale’owanym 1440p.

THPS 1+2 – zapowiedź wersji 4K na PlayStation 5 i Xbox Series X|S

Chcesz zagrać w 4K? Płać!

Na koniec najlepsze. To znaczy najgorsze. Activision wymyśliło, że za łatkę pozwalającą grać w rozdzielczości 4K gracze będą musieli zapłacić aż 10 dolarów (w Polsce pewnie 39,99 zł). Mówimy tu o tytule, który w sklepach kosztuje już niebagatelne 180 zł. Tytule – podkreślmy – będącym reprodukcją gier z początku lat 2000.

Zaskoczeni? To jeszcze nic. Activision poinformowało bowiem, że właściciele konsol Xbox, którzy kupili wersję THPS 1+2 na płycie… nie będą mogli do niej dokupić patcha umożliwiającego grę w 4K. W takim wypadku jedynym sposobem na zagranie w rozdzielczości 2160p będzie kupienie wersji cyfrowej. Tak – trzeba będzie kupić grę ponownie.


Posłuchaj nas!