Od kilku dni mam okazję testować małego 14-calowego ultrabooka od Lenovo. Czas więc spisać pierwsze wrażenia z testów ThinkPada T14s Gen 1. 

Na co dzień pracuję w ekosystemie Apple, więc zawsze cieszą mnie testy komputerów z systemem Windows, bo mam okazję sprawdzić jak rozwija się to środowisko. Czasy, gdy użyteczność tych dwóch platform różniła się znacząco, dawno już minęły, a i design przenośnych pecetów, nie odstaje już tak od produktów Apple. 

Lenovo to marka, która obok Della, jest jedną z najczęściej polecanych, we wszelkiego rodzaju zestawieniach najlepszych laptopów do pracy, zarówno dla programistów, jak i grafików czy innych zawodów kreatywnych. ThinkPad T to natomiast seria biznesowych ultrabooków dla wymagających, posiadających spore możliwości konfiguracji. Do mnie trafił Thinkpad T14s – 14 calowy komputer wyposażony w procesor AMD Ryzen 5 PRO 4650U, 8 gb RAMu i dysk SSD 128 gb.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA I WYKONANIE

ThinkPad T14s Gen 1 przychodzi do nas w tekturowym kartonie. W środku, poza komputerem i kilkoma mniej lub bardziej potrzebnymi papierami, znajdziemy tylko ładowarkę. Tego typu małe komputery przyzwyczaiły mnie do dodawanych w komplecie przejściówek, jednak tutaj nie ma takiej potrzeby, bo w niewielkiej obudowie znalazło się miejsce na dwa porty USB 3.1 generacji 1. (jeden zawsze aktywny), 2 porty USB-C generacji drugiej (jeden służący do ładowania urządzenia), czytnik kart chipowych, gniazdo słuchawek i mikrofonu oraz port HDMI 2.0.

thinkpad t14s 2

ThinkPad T14s jest wykonany bardzo dobrze. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy, zawiasy wydają się być bardzo solidne. Nic dziwnego, Lenovo deklaruje, że sprzęt ten zbadano pod kątem zgodności z 12 wymaganiami normy wojskowej. Ponoć możemy być pewni, że laptop wytrzyma różne warunki i niespodzianki: od arktycznych lodów po pustynne burze piaskowe, stan nieważkości, zalania czy upuszczenia. Mam nadzieję, że podczas tych testów nie będę musiał tego sprawdzać. 

thinkpad t14s 1

ThinkPad T14s Gen 1: PIERWSZE WRAŻENIA

Pierwsze wrażenia z testowania Lenovo ThinkPad T14s z procesorem AMD Ryzen 5 PRO są naprawdę dobre. Laptop prezentuje się świetnie, jest doskonale wykonany. Bateria pozwala na wiele godzin bezproblemowej pracy. W pełnej recenzji, która niedługo pojawi się na łamach DailyWeb, sprawdzę, jak ten sprzęt radzi sobie z bardziej zaawansowanymi zadaniami, zarówno z dziedziny grafiki, jak i montażu i renderowania wideo. Dodatkowo planuję na nim trochę pograć, zobaczymy jak Lenovo poradzi sobie z tymi zadaniami.

Pełna recenzja ThinkPad T14s Gen 1 już jest na DailyWeb.