The Walking Dead - wiemy, ile będzie miał łącznie sezonów, odcinków i kiedy się zakończy

Opublikowano 10.09.2020 6:48 -


Według najnowszych doniesień The Walking Dead zakończy się wraz z finałem 11 sezonu. Z kolei 10 sezon zostanie rozbudowany o kolejne 6 odcinków.

The Walking Dead to jeden z tych seriali, który poprzez trailery w ogóle do mnie nie przemawiał. Podobnie miałem z Grą o Tron, Broadchurch, czy chociażby Domem z papieru. Jednak wystarczyły pierwsze 2 - 3 odcinki, żeby te seriale pochłonęły mnie bez reszty. Tematyka The Walking Dead jest jedną z moich ulubionych. Zombie, walka z nimi, do tego tworzenie społeczności na nowo, to coś, co mnie wciąga. Może nie są to zbyt skomplikowane scenariusze, ale na weekendowe odmóżdżenie nadają się w sam raz. Moje nadrabianie odcinków The Walking Dead doprowadziło do tego, że byłem na bieżąco. Wszystko szło pięknie do 15 odcinka 10 sezonu, aż Fox poinformował, że wstrzymuje się z emisją kolejnego z uwagi na pandemię koronawirusa.

Serial The Walking Dead

Nowy odcinek 10 sezonu The Walking Dead już na początku października

Wyrwani z sezonu fani serialu, w tym ja, czekali na wznowienie emisji. Wreszcie zaczęły pojawiać się konkrety, a także plotki. Najważniejsze, już 5 października Fox wyemituje 16 odcinek 10 sezonu The Walking Dead. Twórcy serialu przyzwyczaili nas od 3 sezonu, że każdy z nich składał się z 16 odcinków. Spodziewaliśmy się zatem, że ten, który nie był publikowany będzie finałem 10 sezonu.

The Walking Dead sezon 10

11 sezon The Walking Dead z 24 odcinkami

Najnowsze doniesienia Variety wskazują, że to jednak nie będzie finał tego sezonu The Walking Dead. Bowiem 10 sezon serialu ma być rozbudowany o kolejnych 6 odcinków. Ich emisja ma się rozpocząć na początku 2021 roku. Co więcej, kolejny, 11 sezon The Walking Dead również ma składać się 24 odcinków. Hashtag #najgorzej, bo będziemy musieli długo na nie poczekać. Pierwsze odcinki nowego sezonu mają być opublikowane pod koniec przyszłego roku. Emisja 11 sezonu serialu ma się zakończyć się do końca 2022 roku.

The Walking Dead sezon 10

11 sezon The Walking Dead będzie osTatnim

Jednocześnie Variety podaje, że 11 sezon będzie ostatnim The Walking Dead. Na pocieszenie pozostaje nam informacja, że AMC zamówiło spin-offy, które mają pokazywać losy Daryla Dixona, granego przez Normana Reedusa oraz Carol Peletier, w którą wciela się Melissa McBride.

Źródło: Variety | Zdjęcia: AMC

Wieści z Rozładowani.pl