W tzw. międzyczasie trwającego konfliktu pomiędzy Epic a Apple, serwis growy robi swoje i udostępnia kolejne darmowe pozycje. Na początku tygodnia pisaliśmy o grze Pine, która jeszcze przez kilka godzin jest dostępna, a dzisiaj popołudniu do pobrania będzie kolejna gra przygodowa, The Lion’s Song.

W celu pobrania darmowych gier wystarczy założyć konto na Epic Games Store. Co kilkanaście dni serwis dorzuca jakieś gratisy, także warto gromadzić swoją bibliotekę pecetowych pozycji. Zawsze znajdzie się coś ciekawego, a jak to mówią, darowanemu koniowi…

The Lion’s Song za darmo w Epic Games Store

„The Lion’s Song” to fabularna przygodówka. Historia The Lion’s Song jest osadzona w Austrii początku XX w., a każdy odcinek skupia się na innej postaci. Każda postać ma wyjątkowy umysł, a gra wciąga graczy w osobiste historie walki o kreatywność, relacje z ludźmi i inspirację: utalentowana kompozytorka cierpi na brak weny przed ogromnie ważnym koncertem, obiecujący malarz uczy się, pokonując własne problemy, a genialna matematyczka próbuje zaznaczyć swoją obecność w męskim świecie. Wybory graczy decydują o tym, czy bohaterowie odniosą sukces, na który pracują.

Wojna Epic Games i Apple trwa w najlepsze. Twórcy Fortnite zarzucają firmie horrendalne marże

Wybory graczy mają bezpośredni wpływ na fabułę wszystkich odcinków i spajają nadrzędną fabułę The Lion’s Song. Decyzje podjęte w trakcie podążania za historią wszystkich czterech postaci będą miały wpływ na to, czy bohaterowie odniosą sukces, na jaki pracowali.