Relikt, Graal, czy może nawet relikwia! Kopia „The Legend of Zelda” została sprzedana za 870 tys. dolarów na stronie aukcyjnej Heritage Auctions. Jest to prawdopodobnie najdrożej kupiona gra wszechczasów.

Poprzednią grą sprzedaną za nieco mniej było „Super Mario Bros.”. Cena wyniosła 660 tys. dolarów i miało to miejsce w kwietniu tego roku.

Wyjątkowa kopia „The Legend of Zelda” za milion dolarów

„The Legend of Zelda”, która od teraz jest najdroższą grą wszechczasów, to wyjątkowy egzemplarz. Nie dość, że w folii od nowości, to kopia na dodatek jest jeszcze zaplombowana. Jest to jeden z pierwszych wydanych egzemplarzy i pochodzi z 1987 r., czyli rok przed wprowadzeniem na rynek kolejnego wariantu.

Autentyczność egzemplarza została potwierdzona przez specjalizującą się w tej materii firmę Wata Games. Grze przyznano wysoką dziewiątkę. Dziesiątkę dostają jedynie starsze i równie świetnie zachowane gry.

Cała aukcja została nagłośniona jeszcze przed rozpoczęciem, czyli 2 lipca. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie emocji wszystkich osób uczestniczących! Po tygodniu „Zelda” znalazła nowy dom, gdzie prawdopodobnie pozostanie w obecnym stanie – czyli w ochronnym pudełku i folii.

Kopia The Legend of Zelda z 1987 roku
Rzeczona kopia gry rzeczywiście prezentuje się nieskazitelnie <3

„The Legend of Zelda” to część kanonu gamingowego i absolutny klasyk. Gra została wyprodukowana przez Nintendo i jest jedną z najpopularniejszych marek tej firmy.

Fun fact: Twórca serii Miyamoto Shigeru* wielokrotnie powtarzał, że inspiracją dla stworzenia uniwersum „Zeldy” były jego własne wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to eksplorował jaskinie, lasy i jeziora znajdujące się w sąsiedztwie jego rodzinnego domu.

*Z szacunku dla twórcy „Zeldy” oraz japońskiej kultury, napisałam najpierw nazwisko, a później imię, czyli tak, jak to wygląda w tym kraju na co dzień. Nie jest to błąd, a umyślne działanie.