The Last of Us Part II i Iron Man VR przełożone przez koronawirusa

The Last of Us Part II i Iron Man VR przełożone przez koronawirusa

Opublikowano 2.04.2020 22:05 -


Koronawirus dotyka wszystkich bez wyjątku. Dotyczy to także studia tworzące gry. Jak grom z jasnego nieba gruchnęła właśnie wiadomość, że zgodnie z planem nie ukażą się 2 wyczekiwane premiery na Playstation: “The Last of Us Part II” i “Iron Man VR”.

Sony Interactive Entertainment podjęło trudną decyzję o przesunięciu premier “The Last of Us Part II” i “Iron Man VR”. Ze względów logistycznych globalny kryzys uniemożliwia nam zapewnienie premiery w takim wymiarze, na jaki zasługują nasi gracze – oświadczyło Sony PlayStation.

Głos w sprawie zabrało też odpowiedzialne za pierwszą grę studio Naughty Dog, oznajmiając, że w obecnej sytuacji premiera drugiej części “The Last of Us” nie satysfakcjonowałby twórców. Jednocześnie zapewnili, że chcą oddać tytuł w ręce graczy “mniej więcej” w tym samym czasie, w którym miało to nastąpić.

Zobacz listę gier w PS Plus na kwiecień | HITY

Premiera “The Last of Us Part II” miała się odbyć 29 maja 2020 roku. Data ta była już wcześniej zmieniana – pierwotnie tytuł miał ujrzeć światło dzienne w lutym tego roku.

Z kolei “Iron Man VR” miał ukazać się 15 maja 2020 roku. Ta data również uległa przesunięciu na niewiadomą przyszłość.

To już kolejne gry wideo, których premierę przesunięto ze względu na pandemię koronawirusa, ale pierwsze tak duże. Wcześniej o przesunięciu swoich gier poinformowali twórcy m.in. “Final Fantasy 7 Remake” oraz “Outer Worlds” na Nintendo Switch.

Wieści z Rozładowani.pl