The Grid - strona internetowa, która tworzy się sama!

Opublikowano 19.10.2014 20:03 Aktualizacja: 13.05.2018 17:17 - 5


Czy zastanawialiście się kiedyś, czy strona www jest w stanie zrobić się sama? Ja nigdy, aż do momentu w którym natrafiłem na stronę ciekawego lecz kontrowersyjnego projektu za razem - The Grid.

Jak twierdzą autorzy tego rozwiązania, dzięki AI strony www będą bardziej spersonalizowane i unikalne. Co więcej, The Grid automatycznie analizuje dodaną przez nas zawartość na stronę i na tej podstawie wykonuje dziesiątki tysięcy decyzji. Rezultatem jest oczywiście unikalna i spersonalizowana strona www.

Jedną z opcji, jakie oferować będzie The Grid, będzie śledzenie wybranej przez nas strony www i dodawanie na bieżąco newsów na naszą stronę. Wszystko oczywiście automatycznie.

[youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=OXA4-5x31V0"]

Autorzy tego pomysłu idą jednak o krok dalej, chcą wyprzeć z użytkowania tradycyjne wizytówki. Chcą zastąpić je tokenem The Grid. Wystarczy przyłożyć token do dowolnego urządzenia mobilnego wyposażonego w NFC a po chwili na ekranie smartfona wyświetli się nasza strona www. Brzmi całkiem ciekawie, czy w praktyce rozwiązanie to będzie cieszyć się popularnością ? Czas pokaże.

Na tę chwilę projekt wsparło 2900 osób. Decydując się na sfinansowanie tego projektu (96$ rocznie) możemy liczyć na kilka bonusów: opłatę miesięczną w wysokości 8$ zamiast 25$, Złoty Grid Token w edycji limitowanej, 7 stron z własnymi domenami czy też e-commerce.

Czy jest się czego bać? Czas pokaże, czy The Grid zrewolucjonizuje szeroko rozumiany rynek webdesignerski. Osobiście uważam, że nawet najlepszy algorytm w połączeniu z AI nigdy nie będą w stanie zastąpić człowieka. I jeszcze jedno, dla niektórych klientów logo wciąż będzie za małe, więc chyba można spać spokojnie.

Zachęcam Was do podzielenia się swoimi opiniami i spostrzeżeniami na temat The Grid. Czy waszym zdaniem, projekt ten ma rzeczywiście szansę na odniesienie sukcesu? Czy graficy, UX designerzy, web developerzy i innu mają się czego bać?

Autor: Mateusz Gołębiewski

Wieści z Rozładowani.pl