Jeżeli Waszym marzeniem było, zostanie lokalnym Indianą Jonesem czy chociaż Panem Samochodzikiem, to dzięki współpracy Google z Narodowym Muzeum Antropologicznym w Meksyku, możecie poznać tajemnice starożytnej Mezoameryki w grze The Descent of the Serpent.

The Descent of the Serpent, to pierwsza gra platformowa od Google Arts & Culture. Gra zabierze Was w podróż do zamierzchłej przeszłości na poszukiwanie ukrytych przedmiotów w wielopoziomowym labiryncie biegnącym przez dżungle, góry, wybrzeża i jaskinie.

The Descent of the Serpent

Google Arts & Culture

Google Arts & Culture, dawniej Google Art Project – to otwarte w 2011 roku przedsięwzięcie internetowe, dzięki któremu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zrobionych w wysokiej rozdzielczości zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów – uczestników inicjatywy. Aktualnie w zbiorach znajdziemy prace najróżniejszych artystów, wystawiane na co dzień w MoMA – The Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Musée d’Orsay w Paryżu czy Van Gogh Museum w Amsterdamie. W kolekcji Google Arts & Culture znajdują się także prace artystów z Polski oraz polskich muzeów.

The Descent of the Serpent

Fabuła gry The Descent of the Serpent zaczyna się w Narodowym Muzeum Antropologicznym w Meksyku, które współpracowało z Google Arts & Culture przy jej tworzeniu. The Descent of the Serpent zabierze Was w podróż do zamierzchłej przeszłości na poszukiwanie ukrytych przedmiotów w wielopoziomowym labiryncie biegnącym przez dżungle, góry, wybrzeża i jaskinie. Gra kierowana jest raczej do młodszych osób, więc wyzwania stawiane przed graczem nie są jakoś super skomplikowane. Mimo to sam spędziłem nad nią kilkadziesiąt minut w pociągu i zamiast pisać ten tekst, uciekałem przed pająkami, zbierając historyczne przedmioty i ratując świat.

The Descent of the Serpent

Tego typu poznawanie historii i sztuki jest moim zdaniem bardzo ciekawą alternatywą klasycznej wizyty w muzeum, bądź zwiedzania ekspozycji online. Wydaje mi się, że gra może zachęcić młode osoby, do wizyty w muzeum, w celu zobaczenia na własne oczy tego, co widzieli w grze. Mam nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa Google. W The Descent of the Serpent możecie zagrać bezpośrednio w przeglądarce pod tym adresem, bądź w aplikacji Google Arts & Culture na iOS lub Androida.

Oglądajnik #1, czyli co w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, AppleTV i Canal+