Jednocześnie firma poinformowała, że planuje odpalenie sprzedaży swoich aut, za które płacić będzie można właśnie Bitcoinami. Witamy w przyszłości.

Ogłoszenie zostało opublikowane w poniedziałek i niemalże natychmiast kurs BTC zaczął szybować ostro w górę. Tym samym Elon Musk, jak i sama Tesla wpisują się w trend popularności wirtualnej waluty, która w ostatnich tygodniach przeżywa kolejną już młodość.

Jak zapewnia Tesla zakup wirtualnej waluty jest spowodowany chęcią zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń w elastyczności płatności. Trochę ryzykowne posunięcie przy dużych skokach kursu BTC. Niemniej jednak nawet półtora miliarda dolarów dla Tesli to dość pokaźna kwota.

Zakup samochodów za Bitcoiny

Jednocześnie zapowiedziano, że wdrożona zostanie możliwość zapłaty za samochody Tesli za pomocą wirtualnej waluty. Zarówno elektryczne auta od Elona Muska, jak i Bitcoin to jest towar dość luksusowy, dlatego taka integracja dziwić nie powinna.

Czy jest to optymalny moment na zakup wirtualnej monety? Na tym właśnie polega ryzyko. Spadki mogą zamienić się w szybko wzrost. Najlepiej wyczuć odpowiedni moment na inwestycje. Jeśli zaczynacie przygodę z bitcoinami warto rozpocząć od mniejszych sum.

Waluta została dość mocno napompowana i aktualne spadki zdają się być dopiero początkiem bessy. Doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że teraz raczej dojdzie do dużych wyprzedaży, nie wiadomo na jakiej wartości BTC się zatrzyma.