W czwartkowe popołudnie, w Kalifornii, doszło do pierwszego zgłoszonego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu Tesla Cybertruck.

Tesla Cybertruck to elektryczny pickup, który wyróżnia się swoim futurystycznym i kontrowersyjnym designem. Jest zbudowany z nierdzewnej stali, ma ostre krawędzie i wygląda na obiekt z filmu science fiction.

//dzisiaj na dailyweb

Pierwsze egzemplarze tego kołowca zjechały z fabryki 30 listopada 2023 roku.
Model pojawił się na rynku z kilkuletnim opóźnieniem i wciąż nie jest dostępny w regularnej sprzedaży.

Tesla Cybertruck – pierwszy zgłoszony wypadek

Podczas prezentacji samochodu pokazano dwa testy zderzeniowe – jeden podczas zderzeniem z przeszkodą (ścianą), drugi w uderzeniu w bok auta. Nie podano jednak jakichkolwiek szczegółów (np. prędkości). Elon Musk skomentował tylko, że jeżeli będziesz miał sprzeczkę z innym samochodem, to ją wygrasz.

Patrząc na zdjęcia z Kaliforni, wydaje się, że Musk miał rację. Opis dostarczony przez policję wskazuje jednak, że Toyota odbiła się od nasypu przed uderzeniem w Teslę:

Nasze wstępne dochodzenie wskazuje, że Toyota Corolla jechała na południe od SR-35, na południe od Page Mill Road, z nieznaną prędkością, gdy kierowca z nieznanych przyczyn skręcił w prawo, a następnie uderzył w nasyp ziemny na prawym poboczu. Następnie Toyota ponownie wjechała na jezdnię, przekroczyła podwójne żółte linie na pasie ruchu w kierunku północnym i zderzyła się z Teslą Cybertruck jadącą na północ na SR-35 w kierunku północnym.

California Highway Patrol informuje również o niewielkich obrażeniach kierowcy Cybertrucka, który odmówił transportu medycznego. Wspomina, że nie wydaje się, aby Tesla działała w trybie autonomicznym. Pogoda podczas zdarzenia została opisana jako pochmurna i mokra. Niestety na udostępnionych w serwisie Reddit zdjęciach widzimy Teslę tylko z jednej strony. Uszkodzenia nie wydają się znaczące.

IMG 0930
Rozbita Toyota fot. Reddit.com
IMG 0929
Rozbita Tesla Cybertruck fot. Reddit.com

Zderzenie Cybertrucka z Toyotą było raczej małym incydentem, po którym nie możemy wnioskować o wytrzymałości auta z fabryki Muska. Z samych gabarytów może jednak wynikać, że Cybertruck w starciu z innymi samochodami poszczyci się konkretnymi argumentami.