Tęsknisz za "starym" Gmailem? Mamy rozwiązanie!

Tęsknisz za "starym" Gmailem? Mamy rozwiązanie!

Opublikowano 20.11.2018 9:41 -


Nie jesteś fanem nowego Gmaila? Denerwują Cię ponaglenia i ilość informacji w nowym widoku poczty? Oto jak sprawić, by Gmail (prawie) wrócił do swojej poprzedniej wersji.

Ostatnia aktualizacja Gmaila była prawdopodobniej największą w historii tej usługi. Nowy interfejs i dodatkowe funkcje dość znacznie wzbogaciły możliwości skrzynki. I choć naszym zdaniem transformacja ta była strzałem w dziesiątkę, są i tacy, którym nie przypadła ona do gustu. Cóż, ze zmianami nie zawsze łatwo się oswoić, zwłaszcza jeśli dotyczą one naszej poczty.

Jak przywrócić wygląd starego Gmail?

Pokrzywdzeni mogli poczuć się zwłaszcza ci, których Google zmusiło z rezygnacji z Inboxa. Nie dość, że musieli pożegnać swój ulubiony program pocztowy, czekała ich przesiadka na zupełnie odmieniony interfejs Gmail. Biorąc pod uwagę nakładanie się funkcji między Inbox a nowym Gmailem, zamknięcie tego pierwszego nikogo specjalnie nie zdziwiło.

Zobacz także: Oto nowa aplikacja Gmail

A jednak, mimo pełnego podziwu dla rozwoju głównej aplikacji, nie da się pozbyć wrażenia, że Inbox wciąż oferował lepsze doświadczenia użytkownika. Choć Inboxa niestety nie wskrzesimy, wiemy jak pomóc tym, którzy nie mogą przyzwyczaić się do nowego widoku w Gmail.

Make Gmail great again, czyli jak wrócić do starego widoku Gmail

Aby rozpocząć, kliknij ikonę ustawień w prawym górnym rogu i wybierz opcję Układ interfejsu.

Gmail Ustawienia

Stamtąd będziesz mógł wybrać styl widoku swojej skrzynki. Do wyboru są trzy opcje:

  • widok domyślny ma nowe, żywe ikony projektów i załączników, które można zobaczyć bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej;
  • Wygodny jest nieco uproszczony: np. zamiast ikon wykorzystuje spinacze do oznaczania załącznika w wiadomości e-mail;
  • Widok kompaktowy jest najbardziej podobny do starego Gmaila. Wydaje się mniej żywy, ale i dużo prostszy. Idealna propozycja dla fanów minimalizmu.

Gmail widok

Po wybraniu kompaktowego widoku świat powinien znów powrócić do swojej pierwotnej postaci. Przynajmniej póki nie zaczniesz pisać maila. Wówczas Google bezlitośnie przypomni Ci o swojej dominacji, automatycznie sugerując słowa i próbując samodzielnie ukończyć napisane przez Ciebie zdanie. Nie ma się jednak czym martwić. Jeśli przeszkadza Ci nachalna pomoc bota w prowadzeniu korespondencji, zawsze możesz z niej zrezygnować. Wystarczy, że na karcie ustawień w Gmailu zaznaczysz opcję Inteligentna odpowiedź wyłączona.

Gmail Inteligentna Odpowiedź

Misja przywrócenia starego porządku świata jest już niemal na ukończeniu. Została nam jeszcze ostatnia, być może najważniejsza funkcja do dezaktywacji. Chodzi o budzące skrajne emocje Ponaglenia. Jeśli uważasz, że nie potrzebujesz przypomnienia o tym, że powinieneś odpisać na maila, na którego nie miałeś zamiaru odpowiedzieć, funkcja ta nie jest dla ciebie. I jest prosty sposób, aby z niej zrezygnować. Wystarczy, że ponownie wejdziemy w zakładkę Ustawienia, a następnie odznaczymy opcje Sugeruj, na które e-maile odpowiedzieć oraz Sugeruj, które e-maile wymagają dalszych czynności.

Gmail Ponaglenia

Teraz wszystko powinno wrócić już do normalności. Przynajmniej dopóki Google nie zdecyduje, że korzystanie z obu funkcji jest jednak obligatoryjne ;)

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja z rozumieniem optymalizacji tekstów pod SEO [Zobacz]