Tęsknisz za starym Facebookiem? Niestety, nie mam dla ciebie dobrych wieści

Opublikowano 24.06.2020 10:03 Aktualizacja: 24.06.2020 18:17 -


Wiele wskazuje na to, że powrót do klasycznej wersji Facebooka może być niemożliwy dla niektórych użytkowników.

Nowa wersja webowej strony Facebooka spotkała się jak dotąd z dość mieszanym odbiorem wśród użytkowników. Podczas gdy część z nich zachwalała wprowadzony minimalizm, wielu innych wskazywało na niską intuicyjność oraz zbędne (i dość nieudolne) kopiowanie mobilnej aplikacji. Furtką dla tych, którym "nowy Facebook" nie przypadł do gustu, miała być możliwość powrotu do klasycznej wersji serwisu. Jak pisaliśmy we wpisie przedstawiającym nowy wygląd serwisu, miało być to możliwe dzięki stosownej opcji znajdującej się w rozwijanym menu ustawień, tuż pod przełącznikiem trybu ciemnego.

Powrot do starego Facebooka

Jak przywrócić stary wygląd facebooka?

Po kilku tygodniach od oficjalnej premiery nowej aplikacji serwisu okazuje się jednak, że opcja ta nie jest dostępna dla każdego. Nasz czytelnik zwrócił uwagę, że w przypadku jego konta funkcja powrotu do klasycznej wersji zupełnie nie występuje.

Nowy Facebook

Okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek. Na forach, a także sekcjach komentarzy pod artykułami informującymi o nowym layoucie serwisu w ostatnich dniach pojawiło się naprawdę sporo zgłoszeń tego problemu. I to zarówno w polskich, jak i zagranicznych mediach. Co więcej, użytkownicy wskazują, że mimo wielokrotnych prób kontaktu z supportem Facebooka, brak jakiegokolwiek informacji dotyczących możliwości zmiany wyglądu serwisu. Niestety, wiele wskazuje więc na to, że nie mamy tu do czynienia z usterką, a raczej ze stopniowym wygaszaniem starej wersji aplikacji.

Stary Facebook odchodzi, nowy (jeszcze) nie dla wszystkich

Oczywiście takiego ruchu należało się spodziewać. Raczej mało kto przypuszczał, że Facebook zdecyduje się na równoległe wparcie obu wersji, przez dłuższy czas niż byłoby to konieczne. Z drugiej strony razi jednak pewna niekonsekwencja w komunikowaniu zmian użytkownikom.

Kolorytu sprawie nadaje też fakt, że równolegle całkiem spora rzesza facebookowiczów wciąż nie posiada dostępu do nowego wyglądu strony. Co prawda od początku zapowiadano, że aktualizacja będzie wprowadzana stopniowo, jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że mamy tu do czynienia z (imho dość dziwnie skonstruowanym) testem A/B.

Będziemy obserwować sytuację, a w międzyczasie chętnie usłyszymy o waszych doświadczeniach z "nowym Facebookiem".

Wieści z Rozładowani.pl