Teraz zareklamujesz się poprzez GIFy na Facebooku

Opublikowano 9.02.2017 9:22 -


Facebook stale się rozwija i aktualizuje swoje narzędzia reklamowe, tak aby użytkownicy mogli osiągać coraz bardziej zadowalające wyniki swoich kampanii reklamowych.

Nowy funkcjonalności to m.in. wsparcie dla GIF-ów w reklamach video, porównanie dat, szybkie ukrycie kolumn statystyk i wykres estymacji budżetu. Niestety w moim interfejsie reklamowym jeszcze nie widzę tych zmian.

facebook makes several silent changes to its ads manager

facebook makes several silent changes to its ads manager 1

facebook makes several silent changes to its ads manager 3

facebook makes several silent changes to its ads manager 2

Oprócz nowych funkcji interfejs kampanii uległa lekkie reorganizacji. Zakładka Ruch w tej chwili zawiera kliknięcia przekierowujące do witryny i aktywność aplikacji. Zakładka Aktywność od teraz zawiera aktywność dotyczącą postów, polubień strony, reakcji na zaproszenie na wydarzenia i skorzystanie z oferty. Podejmowanie cennych działań (konwersji) na witrynie lub w aplikacji w tej chwili dostępne jest w zakładce Konwersje. Myślę, że ten lekki „lifting” organizacyjny jest jak najbardziej w porządku i nie powoduję większych problemów z korzystaniem z odświeżonego interfejsu.

Zrzut ekranu 2017 02 08 o 11.22.55

Podsumowując, czekam z niecierpliwością na opcje porównywania dat. Funkcja znana z systemów reklamowych Google jest przez mnie często eksploatowana, więc trzymam kciuki za jak najszybszą implementację tej funkcji na Facebooku.  Grafiki pochodzą z serwisu wersm.com

Wieści z Rozładowani.pl