Teraz nawet Designerzy mają swoją nową domenę

Opublikowano 27.05.2015 10:15 Aktualizacja: 6.01.2019 12:43 - 4


W świecie domen cały czas tłoczno i dość dynamicznie. Ostatnio wśród premier nowych końcówek, pojawiła się kolejna propozycja, która może Was zainteresować. Chodzi o końcówkę .DESIGN, która dedykowana jest oczywiście wszystkim z szeroko-pojętego świata designu. Właścicielem jest marka Mind and Machines, a domena od 12 maja jest dostępna do publicznej rejestracji.

Co ciekawe, w chwili premiery cieszyła się nie najgorszym zainteresowaniem, osiągając niespełna 5 tys. zarejestrowanych sztuk. Na chwilę obecną w sieci znajduje się 8,5tys. tych domen. Jeśli chodzi o najważniejszy aspekt tej domeny - cena, to nie ma w tym wypadku tragedii. Każdego średnio zamożnego designera powinno stać na jej zakup, gdyż standardowa cena rejestracji wynosi w granicach 20-30$, co w zasadzie mieści się w ramach typowej w ceny nowej domeny.

Jak podaje ICANN końcówka została kupiona w prywatnej aukcji, jednak niestety jej ostateczna cena nie została podana publicznie. Dla wszystkich zainteresowanych możną ją zarejestrować w popularnym GoDaddy lub 101domain, gdzie ceny odpowiednio wynoszą: 30$ i $25.

Sprawdziłem kilka losowych domen, np. apple.design i pokazuje się piękny blank page. Coś się kroi?

Wieści z Rozładowani.pl