Jednak Tenet nie spotkał się z takim zainteresowaniem, jak przypuszczano. Dlatego Warner Bros Pictures wychodzi swoim widzom naprzeciw i zdecydował o transmisji filmu na ekranach cyfrowych już od 15 grudnia tego roku.

Tenet zamiast w kinach – w domach

Mimo zamknięcia kin przez pandemię koronawirusa Warner postanowił zaryzykować i nie przekładać premiery filmu na przyszły rok. Tak oto, po wielu opóźnieniach obraz wszedł na ekrany w sierpniu. Mimo obaw producentów, przy budżecie filmu opiewającym na bagatela 200 milionów dolarów, do tej pory film zdołał wyciągnąć z kieszeni widzów aż 350 milionów. Oczywiście producenci mieli nadzieję na znacznie lepszy wynik, jednak trzeba przyznać, że w obecnej sytuacji filmowcy powinni się cieszyć, że nie musieli dopłacać do interesu.

Według krytyków filmowych Tenet zyskuje na jakości, na portalu Rotten Tomatoes uzyskał 71%, a w opinii publiczności aż 76% pozytywnych recenzji. Można pokusić się o stwierdzenia, że wynik ten byłby lepszy, gdyby nie aktualna sytuacja związana z COVID-19 i zamknięciem kin, przez co mniej widzów miało szansę obejrzeć obraz na dużym ekranie.

Zobacz także: Jakie komedie romantyczne na Netflix obejrzeć? Oto nasza lista!

Aby film odniósł finansowy sukces (czyt. zarobił więcej $), Warner Bros. zadecydował o ekranizacji na żądanie i do domu. Wersje cyfrowe i fizyczne będą dostępne już 10 listopada, a koszt wersji cyfrowej wyniesie 19,99 USD. Warner Bros jest własnością Warner Media, oddziału AT&T, który jest także właścicielem HBO oraz nowej platformy streamingowej HBO Max. Na ten moment nie podano oficjalnych danych, kiedy dokładnie Tenet pojawi się w HBO Max, ale Warner Bros. przekonuje, że ten moment wkrótce nadejdzie. Ann Sarnoff, dyrektorka generalna Warner Bros, zdradziła, że sposób zarządzania kinową dystrybucją zostanie rozszerzony o nowe rozwiązania. Przy czym przyznała, że będą one miały charakter stały, jako że w przyszłości będzie wymagana „większa elastyczność” i otwartość na nowe okna dystrybucji kinowej i streamingowej.

___

Autorką tekstu jest Aleksandra Maciończyk.


Posłuchaj nas!