Ten startup nauczy cię programowania (i zapłaci ci za to w kryptowalucie!)

Opublikowano 5.03.2018 9:56 Aktualizacja: 6.01.2019 12:14 -


Litewska platforma edukacyjna BitDegree znalazła dość oryginalny sposób na przyciągnięcie studentów. A także, jak się okazuje na uzdrowienie rynku pracy.

Dość popularny w HR-ach żart mówiący, że "bezrobocie to najgorsze 3,5 godziny w życiu programisty", wciąż nie traci na aktualności. Niedobór specjalistów z zakresu technologii jest na rynku pracy dość mocno zauważalny. W dużej mierze jest to skutek wciąż ograniczonych możliwości pozyskiwania w tym kierunku wiedzy i umiejętności. Litewski startup BitDegree uważa, że znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu.

Pomysł zakładał, że firmy poszukujące kandydatów o kreślonych umiejętnościach będą fundować zachęty finansowe dla osób chętnych do uczestniczenia w odpowiednich szkoleniach na platformie BitDegree. Podejście interesujące, jednak nie do końca innowacyjne — takie programy od jakiegoś czasu są już w branży tech obecne. BitDegree postanowił więc przyciągnąć potencjalnych studentów za pomocą... blockchain!

Kryptowaluta za dobre stopnie

W zamian za korzystanie z platformy studenci BitDegree otrzymują tokeny, których ilość zależna jest od ich wyników w nauce. Tokeny te można spieniężyć lub wymieniać w zamian za kolejne kursy doszkalające. W tym celu stworzono własną kryptowalutę o nazwie (a jakże!) BitDegree.

Niestety, należy przyznać, że BDG jest jedną z najbardziej niestabilnych kryptowalut. W momencie powstania wpisu wyceniany jest na $0,056 przy malejącej tendencji. Dla porównania: w połowie stycznia było to niemal dziesięciokrotnie więcej. Jeśli cię to jednak nie zniechęca i chciałbyś skorzystać z możliwości nauki poprzez BitDegree, możesz zrobić to, zapisując się na tej stronie.

Platforma zawiera obecnie seminaria z zakresu web dev (podstawy HTML, CSS, JS, PHP i SQL), a także kurs na temat Solidity, języka programowania używanego w blockchain ethereum. W tym roku startup planuje poszerzyć tę ofertę o kolejne kursy, w tym m.in. dotyczące technologii bitcoin i kryptowalut, języka Python, struktury danych i algorytmów, robotyki, tworzenia aplikacji oraz cyberbezpieczeństwa. Firmy zainteresowane zatrudnianiem nowych talentów mogą także same projektować kursy na BitDegree i za ich pomocą przyznawać stypendia.

Wieści z Rozładowani.pl