Ten koncept iPhone 8 ma jedną, świetną funkcjonalność

Opublikowano 5.02.2017 21:07 - 2


Koncepty, szczególnie iPhonów, to miejsce gdzie każdego designera może nieco ponieść wyobraźnia. W praktyce bardzo często okazuje się jednak, że Apple jednak nieco bardziej twardo stąpa po ziemi, kiedy patrzymy na finalny produkt. Dzisiejszy koncept, jest kolejnym tworem, na który przyjemnie się patrzy, plus, ma bardzo ciekawą funkcjonalność.

Przygotowując materiały na DailyWeb na nadchodzący tydzień, natknąłem się na bardzo interesujący koncept iPhona. Twórcą projektu jest Thadeo Brandao, który w zasadzie nie dał się ponieść wyobraźni. Jego projekt, wygląda prawie tak samo jak aktualne produkcje, to co go odróżnia, to dwa detale. Przede wszystkim ograniczenie ramki do samego minimum, co pewno w rzeczywistości nie jest sprawą łatwo, inaczej producenci już dawno by zrobili z niego użytek. Drugi, bardzo ciekawy pomysł, to wykorzystanie właściwie całej powierzchni ekranu smartfona.

To w praktyce oznacza klasyczny ekran, poszerzony o funkcjonalną dolną część ekranu, włącznie z przyciskiem Home. Co ciekawe, pomysł czerpie z tego co już znamy bezpośrednio pod nazwą Touch Bar. Można rzec, że jego idea została skopiowana, całość sprawia wrażenie bardzo funkcjonalnego rozwiązania, tym bardziej, że Home button już nie jest przyciskiem fizycznym. Sami zobaczcie.

Taka funkcjonalność z pewnością mogłaby ułatwić poruszanie się w aplikacjach, kiedy wszystkie skróty znajdowałyby się w jednym miejscu. To też ciekawy pomysł, na wykorzystanie w zasadzie martwej użytkowo przestrzeni.

Wieści z Rozładowani.pl