Telegram uzbraja się w nowe funkcje i rozszerzenia dotychczasowych. W najnowszej wersji komunikatora pojawia się możliwość przesyłania plików do 2 GB, wideo profilowe i sporo innych funkcji. 

Piękny rozkwit mobilnych komunikatorów serwują nam ich dostawcy. Co chwila pojawiają się jakieś aktualizacje, nowości, aby urozmaicać kontakt z innymi osobami w pojedynkę, czy też grupowo. Rozprzestrzeniający się COVID-19 sprawił, że użytkownicy zaczęli doceniać jeszcze bardziej taką formę komunikacji, zatem też oczekują nowości. W gronie popularnych komunikatorów znajduje się Telegram, którego najnowsza aktualizacja dostarcza użytkownikom ciekawych opcji.

Przesyłanie 2 GB plików w Telegramie

Nowa wersja Telegrama rozszerza wielkość plików, które mogą przesyłać użytkownicy między sobą. Dotychczasowe 1,5 GB zostaje powiększone do 2 GB. Tak, 2 GB. Można teraz wysyłać np. jeszcze większe pliki wideo z wakacji albo z innych okazji. Fani wideo dostają również nowość w zakresie samych profili. Od teraz, zamiast zwykłego zdjęcia profilowego, można wybrać klatkę z wideo. W czatach pozostałym użytkownikom zostanie wyświetlony statyczny kadr, ale po wejściu na profil zaprezentowane zostanie wideo. Ciekawa opcja zamiast nudnych zdjęć profilowych. A propos zdjęć, to te, wraz z wideo wykonanymi przednim aparatem mogą być upiększone, dzięki nowej funkcji wygładzania skóry, która jest dostępna w edytorze multimediów. 

R E K L A M A

Video profilowe w Telegramie

Rozbudowa funkcji „Ludzie w pobliżu”

Telegram stawia też na poznawanie całkowicie nowych osób. Wynikiem tego jest rozszerzenie możliwości funkcji “Ludzie w pobliżu”. Podczas próby pierwszego nawiązania kontaktu z osobą za pośrednictwem “Ludzi w pobliżu”, komunikator zaproponuje powitalne w formie specjalnej naklejki. Bardzo fajną nowością, która powinna znajdować się we wszystkich komunikatorach, jest wyświetlanie miniaturki otrzymanych grafik na liście czatów. Dzięki temu wiadomo, co otrzymaliśmy od innych użytkowników, czy jest to nowe zdjęcie, zrzut ekranu, a może jakiś mem. 

Naklejka powitalna w Telegramie

Filtry, statystyki, nowe emoji, a także obsługa 3 kont w Telegram Desktop

Z mniejszych aktualizacji warto wymienić możliwość automatycznego filtrowania nowych wiadomości od obcych osób. Jeśli nie chcemy ich otrzymywać, możemy skorzystać z opcji, która automatycznie wyciszy nowe czaty i przeniesie do archiwum. Grupy zyskały również nową formę statystyk, która pozwala wyświetlać więcej szczegółów na temat aktywności. W czatach użytkownicy mogą skorzystać z nowych animowanych emoji. Sam nie jestem jakoś fanem takiej formy komunikacji, ale w związku z kończącymi się sezonami rozgrywek piłkarskich w wielu krajach, zaintrygowała mnie możliwość strzelania piłką do bramki w trakcie czatów. Nowości doczekała się również desktopowa wersja Telegrama. Aktualizacja wprowadziła do niej obsługę 3 kont jednocześnie, która jest znana z mobilnego Telegrama. 

Telegram Desktop

Od kilku lat kibicuję Telegramowi, a zwłaszcza Signalowi, który jest moim podstawowym komunikatorem. Nie przepadam za to za WhatsAppem. Dlatego cieszą mnie nowości w dwóch pierwszych komunikatorach. Wyżej wymienione nowości są już dostępne dla użytkowników Telegrama dla iOS oraz Androida

Źródło: Telegram


Posłuchaj nas!