Popularny komunikator mobilny Telegram zyskuje nową funkcję. Pojawią się grupowe czaty głosowe, a także kilka innych mniejszych nowości.

Odkąd tylko w wyniku pandemii koronawirusa ludzie częściej siedzą w domach, komunikatory mobilne stały się jeszcze bardziej popularne. Korzystamy z nich codziennie, kontaktując się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, a nawet współpracownikami. Znaczna część osób ma w swoich smartfonach zainstalowany któryś z komunikatorów: Messenger, WhatsApp, Signal, a może Telegram. Ten ostatni zyskuje właśnie nową funkcję, która spodoba się uczestnikom grupowych rozmów.

telegram grupowe czaty glosowe 1

Grupowe czaty głosowe w Telegramie

Najnowsza wersja komunikatora Telegram umożliwi uczestnikom czatów grupowych również czaty głosowe. Jest to funkcja, która będzie działać obok tradycyjnych rozmów tekstowych, tak zapewniają przedstawiciele Telegrama. W górnej części okna czata grupowego można będzie zauważyć nową belkę informacyjną. Pojawi się na niej informacja o funkcjonowaniu czatu głosowego, kto aktualnie się wypowiada, a także ujrzymy przycisk z możliwością dołączenia. Użytkownicy Androida dodatkowo zyskają nowy widget, który pozwoli na bezpośrednie zarządzanie uczestnictwem w konkretnym czacie. Co ciekawe, w czatach głosowych będzie mogło uczestniczyć nawet kilka tysięcy użytkowników. Fajną opcję przygotowano również dla użytkowników desktopowej wersji Telegrama. Możliwe będzie przypisanie konkretnego klawisza do funkcji „Naciśnij i mów”. 

telegram grupowe czaty glosowe 2

Inne nowości

To nie jedyne nowości, jakie czekają na użytkowników Telegrama. Komunikator umożliwi posiadaczom smartfonów z systemem Android wybranie miejsca docelowego do zapisywania plików z czatów. Nie trzeba już będzie ich przechowywać w pamięci wewnętrznej urządzenia, tylko na karcie pamięci. Wraz z nową wersją Telegrama na Androidzie pojawiają się nowe animacje. Można je zauważyć m.in. po skorzystaniu z przycisku tworzenia nowej wiadomości, czy też podczas zarządzania folderami rozmów. Z kolei użytkownicy systemu iOS będą mogli skorzystać z możliwości ogłaszania odebranych wiadomości przy wykorzystaniu Siri.

Stosowna aktualizacja Telegrama jest już dostępna w App Store oraz Sklepie Play. 

Źródło: Telegram