Widzę, że wprowadzenie zmiany regulaminu WhatsAppa wywołało istne poruszenie. Nie tylko użytkowników z jednego komunikatora do innych, ale też właścicieli tychże aplikacji. Signal zaczął się robić bardziej przyjazny, chociaż dotychczas był raczej spartański. Nie miał zmiany tła czatów, możliwości ustawiania opisów użytkowników, czy też – mojej ulubionej funkcji – pojawiania się w sugestiach w iOS. Telegram za to wprowadził nową opcję, która użytkownikom chcącym przenieść się z WhatsAppa powinna szczególnie się spodobać.

Telegram umożliwia przenoszenie czatów z WhatsAppa

Telegram, podobnie, jak Signal, w ostatnim czasie zyskał sporą liczbę użytkowników. Większość z nich zapewne przeniosła się z WhatsAppa. Dla takich osób to konieczność tworzenia nowych czatów i brak dostępu do wcześniejszy konwersacji. Telegram to zmienia. Ogłoszono, że zostaje wprowadzona możliwość importu czatów z WhatsApp, ale także z Line i KakaoTalk. Żeby to zrobić, należy na Androidzie przejść do rozmowy, którą chcemy przenieść, w prawym górnym rogu wybrać ikonę menu (trzy kropki), wybrać z listy „Więcej”, a potem „Eksportuj czat”. W kolejnym oknie pozostaje kliknięcie na ikonę Telegrama. W przypadku iOS procedurę rozpocząć można już z ekranu wszystkich rozmów. Służy do tego gest przesunięcia czatu w lewą stroną. Wchodzimy w menu (ikona trzech kropek), a następnie „Eksportuj czat”. Dzięki takiemu zabiegowi wszystkie dotychczasowe konwersacje toczone na WhatsAppie możemy przenieść do Telegrama. 

Inne nowości i usprawnienia

Oprócz tego Telegram zyskuje też inne nowości i usprawnienia. Wśród nich pojawiają się sekretne czaty, które można usuwać w dowolnym momencie i znikną one z urządzeń wszystkich ich uczestników. Wprowadzone zostają ulepszenia w czatach głosowych, gdzie będzie można kontrolować poziom głośności rozmówców. Jeśli korzystacie z odtwarzacza muzyki w ramach Telegrama, to teraz będziecie także mogli przewijać utwory. Wraz z najnowszą aktualizacją pojawią się również naklejki powitalne, jeśli chcecie rozpocząć nową rozmowę, a wersja androidowa zyskuje także nowe animacje przejść.

Źródło: Telegram


Posłuchaj nas!