Komunikatory mobilne przeżywają istny boom na dostarczane przez nie usługi. Wszyscy chcemy bowiem pozostawać w kontakcie ze znajomymi, rodziną i przyjaciółmi, kiedy to jesteśmy ograniczani w spotkaniach twarzą w twarz. Dlatego też właściciele aplikacji urozmaicają je, aby być dla nas jeszcze bardziej atrakcyjnymi i naprawdę przydatnymi. Na rynku komunikatorów mobilnych panuje urodzaj. Możemy korzystać z Messengera i WhatsAppa od Facebooka, konkurencję dla nich stanowią Signal i Telegram. W tej ostatniej aplikacji pojawiają się właśnie kolejne nowości.

Przypięcie kilku wiadomości w rozmowie

Co prawda Telegram zapowiedział szereg z nowości, jako urozmaicenie Halloween, ale niektóre z nich są naprawdę godne uwagi. Pierwszą z nich jest możliwość przypinania wielu wiadomości w czatach. W trakcie rozmowy, jeśli chcecie zapamiętać jakiś fragment rozmowy, który jest dla Was istotny, możecie przypiąć tę wypowiedź. Znajdzie się ona na górze okna. Po przejściu do tej części aplikacji zobaczycie nie jedną, a kilka przypiętych wiadomości (jeśli je wybraliście). To bardzo wygodne w nawigowaniu i przypominaniu sobie ważnych wątków rozmowy, jeśli ta trwa dość długo. To także ciekawy sposób na przypomnienie sobie czegoś z konwersacji, np. adresu, czy tytułu filmu. Szkoda, że czegoś takiego nie ma w Signalu.

Powiadomienia o osobach w pobliżu oraz listy odtwarzania

Telegram umożliwia użytkownikom na wzajemne udostępnianie sobie własnej lokalizacji. Teraz możliwe będzie także ustawianie alertów, jeśli osoba, która udostępnia nam swoje położenie, znajdzie się w pobliżu nas. Możemy ustawić promień, w którym musi się pojawić, abyśmy my otrzymali stosowną informację na ten temat. Telegram podaje, że opcja ta wskaże również kierunek, w którym podąża osoba, której lokalizacja jest nam udostępniona. Telegram pozwala użytkownikom na przesyłanie plików. Jeśli wysyłamy na raz kilka utworów muzycznych, utworzona z nich zostanie lista odtwarzania. Można je będzie odsłuchać za pośrednictwem wbudowanego odtwarzacza.

Inne nowości w Telegramie

Oprócz tego Telegram zyskuje kilka nowych funkcji. Pojawiają się statystyki konkretnych postów, które są publikowane w ramach kanałów prowadzonych na Telegramie. Użytkownicy aplikacji na Androidzie zyskują nowe animacje wysyłania wiadomości oraz przełączania utworów w ramach wbudowanego odtwarzacza.

Aktualizacja powinna już być dostępna dla użytkowników Telegrama na Androidzie oraz iOS.

Źródło: Telegram


Posłuchaj nas!