Telefon odstraszający komary - LG K7i

Telefon odstraszający komary – LG K7i

Opublikowano 28.09.2017 12:16 -


Ponoć na rynku smartphonów nic się zbytnio nie dzieje. Stagnacja, powielanie i jeszcze wiele innych synonimów mógłbym tutaj wypisać. Zgadzam się z tym, jednak nie możemy się zamykać w bańce informacyjnej, w której patrzymy tylko na flagowce.

Poza tym wąskim spektrum topowych telefonów, o których słyszymy jest jeszcze cała masa ciekawych słuchawek, które powstają. Dzisiaj trafiłem na jedną z nich rozwiązującą dosyć poważny problem. Problem może nie bardzo uciążliwy u nas, jednak w Indiach jest to plaga.

O jakim telefonie mowa? Z tytułu możesz się już dowiedzieć, że chodzi o LG. Konkretnie o model K7i  wypuszczony we wrześniu, z technologią odstraszającą komary. Technologią wygodną o tyle, że nie używa ona żadnych chemikaliów, a jedynie ultradźwięków.

Telefon ma na plecach zamontowany generator wysokich tonów (w formie wymiennej klapki, nie trzeba mieć go cały czas). Tworzy on fale dźwiękowe o częstotliwościach powyżej 30 kHz czyli niesłyszalne dla ludzkiego ucha (słyszymy max do 20kHz) ale bardzo uporczywe dla tych małych krwiopijców.

LG twierdzi, że w testach laboratoryjnych ich opatentowana technologia Mosquito Away odstrasza do  72.1% owadów. To bardzo dobry wynik jak na urządzenie, a nie jakieś chemiczne środki. W zestawie z telefonem jest jeszcze standzik, coby się dźwięk lepiej roznosił i skutecznie odstraszał.

A sam telefon? Lepszy średniak. Cena to 7999 Rupii czyli jakieś 450zł. Na pokładzie 2Gb RAMu, aparat przedni 5MP i tylni 8MP, 16Gb pamięci wbudowanej. Wszystko napędza czterordzeniowy procesor 1.1GHz. Telefon posiada małą (2500 mAh), ale wymienialną baterię. Dual SIM, micro USB oraz posiada Jacka.

Czyli jednak coś ciekawego na tym rynku się dzieje :) Jeśli chcesz się bliżej zapoznać z telefonem do odstraszania komarów od LG zapraszam na stronę modelu K7i.

PS. Dla mnie z przodu wygląda trochę jak iPhone 2G.

Wieści z Rozładowani.pl