Na pewno niejeden raz mieliście taki telefon, że wygraliście odkurzacz lub też inne drobne AGD. Ja odbierałem kilka takich połączeń tygodniowo, ale w pewnym momencie skorzystałem z aplikacji do tego dedykowanej. Teraz czas na apkę Telefon Google, która właśnie została zaktualizowana.

Najnowsza odsłona wprowadza wbudowaną funkcję identyfikacji dzwoniącego. Wyświetli na ostrzeżenie o potencjalnym SPAMie, a także informację, kto może do nas dzwonić. Funkcja taka znana jest z aplikacji zewnętrznych, jednak teraz domyślnie jest dostępna w apce, która odpowiada w Androidzie za odbieranie i wykonywanie połączeń, a także zarządzanie historią tychże.

Telefon Google ostrzeże przed SPAMem

Żeby włączyć wspomnianą funkcję wystarczy (po ówczesnej aktualizacji aplikacji) wykonać następujące kroki:

  • Przechodzimy do aplikacji Telefon Google
  • Wybieramy Ustawienia
  • Następnie Informacja o identyfikacji dzwoniącego
  • Tam odznaczamy wybraną funkcję: Zawsze, podczas korzystania z zestawu słuchawkowego lub nigdy.

Aplikacja korzysta z internetowych baz telefonów i ostrzeżeniach o spamie. Dzięki temu zanim odbierzemy jakieś połączenie będziemy wiedzieć z dużą dawką prawdopodobieństwa, kto do nas telefonuje. Oczywiście niektórzy producenci wprowadzali takie rozwiązania do swojego oprogramowania bazowego w smartfonie, jednak nie była ona wcześniej domyślna w samym systemie Android.

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play pod tym linkiem. Zapewne posiadając system Android macie ją zainstalowaną, jednak warto zaktualizować apkę, aby otrzymać najnowsze funkcje.