Wracając jednak do samego urządzenia – jesteśmy na etapie przedsprzedaży modelu Y31s na rynek Chiński, ale nic nie przeszkadza, aby taki model trafił również do nas. W końcu w ofercie Vivo w Polsce są już modele z serii Y.

Vivo Y31s

Zaprezentowany model Vivo Y31s przypomina designem każde inne urządzenie tej firmy poprzez charakterystyczne ułożenie aparatów wzięte z X50 (u nas X51) co uważam za plus. W końcu rozmawiamy o budżetowym telefonie, zatem każda cecha charakterystyczna i wyróżniająca spośród innych producentów jest poszukiwana.

vivo Y31s Ruby Red Featured

Z przodu Vivo Y31s ma 6,58″ wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości FullHD+ = 2408 × 1080 px o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Tak dobry zestaw jest trochę szpecony przez niemodne już wcięcie w ekranie w kształcie kropli wody. W nim właśnie ukryta została matryca do selfie o rozdzielczości 8Mpx.

Z tyłu urządzenia znajduje się za to wyspa wyposażona podstawowo, czyli w 2 matryce, z czego druga z nich to 2Mpx do pomiaru głębi. Podstawową jest 13Mpx, zatem szału jakościowego nie będzie. Czytnik linii papilarnych powędrował na bok urządzenia, pozostawiając plecki niezmącone dodatkami.

vivo Y31s Titanium Empty Gray Featured

Jak wspomniano na początku, telefon napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 480 w połączeniu z 6 GB pamięci RAM LDDR4X i 128 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.1. W kwestii łączności, poza reklamowanym modemem 5G, oferuje on dwuzakresowe WiFi, Bluetooth 5.1 i GNSS (BeiDou, GPS, GLONASS, Galileo).

Nie zapomniano w Vivo Y31s o gnieździe słuchawkowym 3,5mm, aktualnym oprogramowaniu Android 11 (Funtouch OS 10.5) i dużej baterii 5000mAh i ładowaniem 18W.

vivo Y31s All Colors Featured

Wejście modemy 5G pod strzechy, czyli do modeli, które są najczęściej kupowanymi (okolice 1000-1500zł) spowoduje przyśpieszenie rozwoju i spowszechnienie sieci 5G, która na razie kuleje w Polsce.


Posłuchaj nas!