Android Auto możemy znaleźć już w znacznej części całkowicie nowych samochodów. Oprogramowanie umożliwia użytkownikowi korzystanie z dobrodziejstw aplikacji i funkcji smartfona z Androidem na wyświetlaczu zamontowanym w pojeździe. W ten sposób można korzystać z Map Google, Spotify, Podcastów, czy też Asystenta Google na ekranie w samochodzie, zamiast na smartfonie. Android Auto jest bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli korzystamy z Map Google jako głównej i jedynej nawigacji. Jednak korzystanie z tego dobrodziejstwa obarczone jest pewną niedogodnością. W czasach bezprzewodowej komunikacji z urządzeniami Android Auto wymaga od użytkownika połączenia smartfona z samochodem za pośrednictwem kabla. Jednak pojawiła się nadzieja na rozwiązanie tego problemu.

AAWireless umożliwia bezprzewodowe połączenie i korzystanie z Android Auto

Na Indiegogo trwa zbiórka na AAWireless. To urządzenie, które umożliwia podłączenie smartfona z Androidem i korzystanie z Android Auto bez kabla. AAWireless służy jako pośrednik pomiędzy samochodem a smartfonem. Niewielka kostka podłączana jest do gniazda USB w samochodzie. Połączenie między telefonem i AAWireless odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi. Użytkownik nie musi przeprowadzać żadnego procesu konfiguracji urządzenia, pracuje ono w trybie Plug & Play. Za projektem stoi Emil Borconi-Szedressy, twórca aplikacji OBD2AA, pozwalającej na przekazywanie danych pojazdu do Android Auto. Nie jest to zatem nowicjusz w temacie Android Auto. Nad urządzeniem pracuje również Chiel Prins.

AAWireless do Android Auto

Prototyp AAWireless

Aktualny prototyp AAWireless wyposażony jest w port Ethernet, USB-A. Jednak twórca zapowiada, że urządzenie, które trafi do klientów, będzie ich pozbawione. AAWireless w ostatecznej wersji będzie także mniejszy. Twórca przewiduje wymiary 5 x 5 x 3 cm. Jednak funkcjonowanie AAWireless nie może się obejść bez pewnych problemów. Emil Borconi-Szedressy zwraca uwagę, że udostępnienie Android Auto przez producentów obarczone jest pewnymi dodatkami. Zatem nie jest jeszcze możliwe zaoferowanie rozwiązania w pełni uniwersalnego dla wszystkich marek samochodów. Jednak twórcy nie zrażają się i podejmują działania, aby rozwiązać ten problem.

Kampania na Indiegogo

W ramach kampanii na Indiegogo twórcy AAWireless chcą zebrać łącznie 220 000 dolarów. Gdy pisałem ten tekst, osiągnięto już 55% zamierzonego celu. Jeśli uda się zdobyć całą kwotę, to twórcy przewidują, że urządzenie trafi do klientów już w grudniu tego roku. AAWireless zostało wycenione na 55 dolarów.

Źródło: Indiegogo


Posłuchaj nas!