Tego jeszcze nie było... Symulator papieża w tym roku na PC

Tego jeszcze nie było… Symulator papieża w tym roku na PC

Opublikowano 15.04.2020 12:36 -


Jeśli myśleliście, że widzieliście już wszystko, to jesteście w błędzie. Byłem pewien, że po symulatorze kozy, czy też pszczoły nic już mnie nie zaskoczy. Na Polaków jednak zawsze można liczyć i oto przed Państwem… The Pope: Power & Sin.

Na platformie Steam pojawiła się właśnie zapowiedź nowej gry polskiego studia Forestlight Games. Premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku na komputerach PC.

Fabuła jest banalna, musimy wcielić się w papieża, a dokładniej w Aleksandra VI, który budził dość sporo kontrowersji. Rodrigo de Borja y Borja panował w latach 1492 – 1503. Na Steamie znajdziemy taki opis produkcji:

“Wciel się w rolę Papieża, wzmocnij władzę Państwa Kościelnego, walcz o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę struktur kościelnych. Rządy Aleksandra VI to fala licznych skandali, ekscesów i oznak zepsucia moralnego w najwyższych władzach Kościoła. The Pope: Power & Sin gra inspirowana życiem Rodrigo de Borja, który pełnił funkcję papieża w latach 1492-1503, jako Alexander VI. Wciel się w rolę Papieża, wzmocnij władzę Państwa Kościelnego, walcz o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę administracyjnych struktur kościelnych. Rządy Aleksandra VI to fala licznych skandali, ekscesów i oznak zepsucia moralnego w najwyższych władzach Kościoła. Trudne czasy wymagają szybkich, często brutalnych decyzji. Likwiduj heretyków, którzy podważają Twoje świętości. Zjednocz Włochy, powiększaj terytorium swojej władzy, ściągaj podatki i zdobywaj bogactwa. Polityka nie zawsze musi być czysta, nie ze wszystkimi trzeba się dogadać. Pamiętaj, że masz po swojej stronie Boga, więc każda decyzja może być słuszna”.

Na razie nie jest znana dokładna data premiery, a także cena gry, ale przypuszczam że zamówień w przedsprzedaży może być sporo ;)

źródło: Steam

Wieści z Rozładowani.pl