Idzie kwiecień, kalendarzowa wiosna za pasem, więc teoretycznie coraz więcej osób zamiast przesiadywać przez komputerem czy telewizorem wylegać będzie do parków czy przydomowych ogródków. A może to tylko życzeniowe myślenie?

Zwłaszcza, że Netflix nie zwalnia i robi wszystko, by w wiosną w polskich domach zostali nie tylko introwertycy i alergicy, ale każdy, kto ceni sobie dobre filmy i seriale. Oto, co w kwietniu będzie odciągało ludzi od prób zaktywizowania się i zrzucenia kilku kilogramów na nadchodzące lato.

ALIENISTA (2018) – SERIAL, SEZON 1 (19 KWIETNIA)

Serialu jeszcze nie widziałam, ale obsada zapowiada coś przynajmniej solidnego. Dodajmy do tego klimatyczny Nowy Jork XIX wieku, seryjnego zabójcę i psychologiczne badania, a dostaniemy pakiet motywów na topie. Włodarze repertuaru Netflixa zdecydowanie wiedzą, gdzie uderzać.

R E K L A M A

Opis Netflixa: „Alienista” to naturalistyczny serial psychologiczny osadzony w realiach Nowego Jorku czasów wieku pozłacanego. Jego głównym bohaterem jest genialny Laszlo Kreizler (w tej roli Daniel Brühl znany z Bękartów wojny, Wyścigu i Kapitana Ameryki: Wojna bohaterów) — dociekliwy alienista, czyli zwolennik nowej, kontrowersyjnej metody leczenia schorzeń psychicznych, który jako jedyny może pomóc schwytać rytualnego mordercę młodych chłopców. Oparty na bestsellerowej i obsypanej nagrodami powieści Caleba Carra serial Alienista z genialnymi kreacjami Luke’a Evansa (Dziewczyna z pociągu) i Dakoty Fanning (Amerykańska sielanka) to porywająca zagadka kryminalna z przełomu wieków i wyjątkowa opowieść o narodzinach najpotężniejszego miasta świata, które nie cofnie się przed niczym, aby ukryć swoje mroczne tajemnice.

MAGICZNY AUTOBUS ZNÓW RUSZA W TRASĘ – SERIAL ANIMOWANY, SEZON 2 (13 KWIETNIA)

Magiczny autobus to bajka mojego dzieciństwa, która okazała się nie tylko fantastyczną rozrywką, ale też przydatnym materiałem edukacyjnym. Niedawno, po długich latach przerwy, zdecydowano się na wznowienie tej serii i chociaż przyznaję, że bałam się, czy twórcy sprostają nagromadzonym wokół niej nostalgicznym mitom, to wyszło świetnie. Polecam jako rozrywkę nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin.

Akcja serialu skupia się wokół klasy niejakiej pani Loczek oraz jej magicznego autobusu. Nauczycielka zabiera swoich podopiecznych na nietypowe wycieczki. Dzięki nadprzyrodzonym zdolnościom pojazdu, uczniowie mają okazje poznawać tematy zajęć od samiutkiego środka – nawet, jeżeli akurat omawiają budowę oka, łańcuch pokarmowy czy budowę kosmosu.

RIVERDALE – SERIAL, SEZON 2 (19 KWIETNIA)

Po krótkiej przerwie drugi sezon Riverdale powraca z nowymi odcinkami. Tym razem widzowie będą mieli szansę poznać finał tej części historii. Czy będzie równie ekscytujący, co w przypadku pierwszej odsłony cyklu? Jeżeli w plotkach krążących na jego temat kryje się ziarno prawdy, to można spodziewać się naprawdę mocnych wrażeń. Ja nie mogę się doczekać. Serial zaskakiwał mnie od początku. Spodziewałam się bowiem tandetnego szkolnego dramatu o nastolatkach, a dostałam mroczną historię w dopracowanym komiksowym stylu.

Serial opowiada historię opartą na serii komiksów wydawanych przez Archie Comics. Tytułowe Riverdale to niewielkie miasteczko z typowymi dla mieścin tego typu problemami – jak plotki, sekrety, trudności dorastania (bo wielki świat wzywa) – oraz problemami nietypowymi – jak morderstwa, przekręty finansowe i wojny gangów. Głównymi bohaterami są tutaj Archie Andrews oraz jego przyjaciele, którzy na własną rękę próbują rozwiązywać mnożące się sekrety ich rodzinnego miasta.

Oto lista 8 nowości na Netflix, które trzeba zobaczyć w marcu

To oczywiście nie wszystkie godne uwagi premiery na platformie Netflix. Na liście „do obejrzenia” warto umieścić również takie tytuły, jak: Spotlight, Między słowami, Zakochany bez pamięci (jeżeli ktoś jeszcze tych trzech filmowych produkcji nie widział), Dom z papieru: Część 2, Dynastia sezon 1 (choćby z ciekawości!), Peaky Blinders sezon 4. Ja rozważać będę jeszcze seanse Superstition sezon 1 oraz Zagubieni w kosmosie sezon 1, choć z pewnością nie znajdę czasu na wszystko.


Autorem wpisu jest Alicja Górska.