TCL chce stworzyć aż 4 urządzenia ze składanym wyświetlaczem

TCL chce stworzyć aż 4 urządzenia ze składanym wyświetlaczem

Opublikowano 18.02.2019 12:22 -


TCL to firma stojąca za urządzeniami takich firm jak Blackberry, Alcatel i Palm. Produkuje też całą masę innego sprzętu (w naszym kraju telewizory). Firma z powodzeniem, ale bez spektakularnego sukcesu przywróciła do życia kilka firm, które klienci kochali. Teraz TCL mówi: dość grzebania w przeszłości, pora tworzyć przyszłość!

Nie ma w tym przesady, TCL kreuje wiele brandów i działa w różnych obszarach. Sami jednak wiecie, że ratowanie podupadających firm nie może dać tej firmie technologicznej przewagi. Każdy ze smartfonów zaprojektowanych w ramach struktur TCL to raczej zachowawczy projekt niż pokaz technologicznej potęgi. TCL ma jednak całkiem odważne plany. Co więcej, ta firma ma też środki, by swój plan doprowadzić do skutku.

Cztery urządzenia ze składanym wyświetlaczem

Słyszeliśmy już zapowiedzi wielu urządzeń ze składanym wyświetlaczem. To, co łączy wszystkie te zapowiedzi to bardzo wysoka cena gotowych produktów. TCL wie, że aby spopularyzować rynek urządzeń ze składanymi wyświetlaczami, musi zaproponować tańsze urządzenia. TCL wie, jak tego dokonać, w końcu mają dużą wprawę.

Wedle informacji pozyskanych przez serwis CNET, Firma pracuje nad 4 różnymi urządzeniami. Dwa z nich to tablety, jeden z wyświetlaczem składanym do wewnątrz i drugi ze składanym odwrotnie. Sam nie wiem, która idea jest mi bliższa. Z jednej strony chciałbym mieć urządzenie podobne do laptopa, ale z wielkim wyświetlaczem zamiast klawiatury. Z drugiej strony ciekawi mnie też coś podobnego do urządzenia firmy Royol, czyli dużego telefonu, który po rozłożeniu jest tabletem. Dwa następne urządzenia to smartfony. Jeden to projekt zbliżony do opisywanej ostatnio Motoroli RAZR. Drugi ma postać małego telefonu, składanego wokół naszego nadgarstka.

Wszystkie cztery urządzenia są na razie prototypami. TCL nie marnuje jednak czasu i intensywnie nad nimi pracuje. Odpowiednie wnioski (jak ten o smartfonie w formie smartwatcha) zostały już przedłożone w biurach patentowych. Co więcej, w wywiadzie dla serwisu CNET dyrektor generalny ds. marketingu globalnego, Stefan Streit, powiedział, że pierwszego urządzenia ze składanym wyświetlaczem od TCL możemy spodziewać się już w przyszłym roku.

Stefan Streit zapewnia też, że firma ma w planach nie tylko smartfony i tablety, ale rownież urządzenia wearables oraz sprzęt RTV i AGD. Zdaniem zarządu TCL z technologi składanych wyświetlaczy, może czerpać korzyść bardzo wiele dziedzin elektroniki użytkowej.

Wieści z Rozładowani.pl