Wydawałoby się, że dwa warianty Google Pixel 3 to wszystko, co chce pokazać nam Google. Zapomnieliśmy już o średniaku, którego zabrakło na ostatniej premierze. Mamy jednak dobre wieści dla tych, którzy oczekiwali tańszego Google Pixel 3.

Na premierze nie pokazano średniaka, chociaż plotki wskazywały, że może mieć to miejsce. Niedawno wypłynęły dwie nazwy kodowe nowych urządzeń Google, które zawarte były w aplikacji ARCore. Nie wiedzielibyśmy, że będą to telefony, gdyby nie ich specyficzne nazwy. Sargo i Bonito to nazwy kodowe nawiązujące do stworzeń wodnych, wiemy, że w przeszłości nazwy takich stworzeń nosiły też telefony z serii Pixel i Nexus. Teraz nie musimy się już, niczego domyślać, jedno z urządzeń trafiło właśnie w ręce ludzi z Rozetked (to oni nagrali szczegółowe wideo o Pixel 3 na tydzień przed premierą).

008FB65A 698B 4A22 A965 304888330D73

Mocny średniak ze Snapdragonem 710

Na pierwszy rzut oka „Pixel średniak” może nie być zbyt ciekawy. Dosyć szeroka ramka dolna i górna, zwykły czytnik palców i pojedynczy aparat fotograficzny nie zachęca do kupna. Są jednak też zalety jak całkiem żwawy procesor w postaci Snapdragona 710 oraz coś, co już coraz częściej bywa prawdziwym rarytasem, czyli wyjście słuchawkowe 3,5 mm.

To nie koniec panowie z Rozetked uruchomili na telefonie kilka benchmarków i programów diagnostycznych. Dzięki temu wiemy, że mowa dziś o modelu Bonito. Znamy też już prawie oficjalnie pełną specyfikację, która jest następująca:

  • Procesor Qualcomm Snapdragon 670 + Adreno 615
  • 4GB RAM + 32GB pamięci dla użytkownika
  • Bateria o pojemności 2.915 mAh
  • Wyświetlacz 5.56 cala, IPS LCD (2220 x1080 px)
  • Główny aparat 12MP
  • Aparat do selfie 8MP
  • Android 9.0 Pie

Pytaniem pozostaje dalej cena, jeśli Google rozsądnie wyceni model o nazwie Bonito, ten może stać się naprawdę ciekawą alternatywą, dla wszystkich znudzonych kopiami iPhona X.