Tańszy, ale bardzo solidny obiektyw Canona w drodze

Opublikowano 16.08.2020 10:42 -


Osoby zajmujące się przeciekami znalazły w internecie patent na nową wersję obiektywu 70-200/4 dla bagnetu RF. W ten sposób użytkownicy bezlusterkowców Canona będą mogli kupić nieco tańsze, ale bardzo szybkie szkło reporterskie.

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że Canon jest na ustach osób zajmujących się fotografią i wideo, ale niekoniecznie z dobrych powodów. Najpierw mieliśmy wielkie oczekiwania i premierę nowych bezlusterkowców - EOS R5 i EOS R6. Potem rozczarowanie przegrzewaniem się podczas nagrywania w 8K i 4K oraz jednoczesne zachwyty, chociażby nad pracą AF wspomnianego flagowca. Mija kilka dni i bum - Canon pada ofiarą hakerów i traci spore ilości danych... No to teraz mamy informacje o nowym obiektywie i aktualizacjach do aparatów.

120Hz, 120W i 120x – Xiaomi Mi 10 Ultra bije rekord za rekordem

Mamy już świetne aparaty, to teraz dawajcie szkła

Autorem przecieku jest Canon Rumors, który znalazł nieopublikowany dotychczas obiektyw w rosyjskiej agencji zajmującej się certyfikatami. Według opisu chodzi o szkło serii L - RF70-200 F4L IS USM. Jeśli powtórzy się historia z rynku lustrzanek (a pewnie tak będzie), to obiektyw będzie sporo tańszy od obiektywu ze światłem 2.8, a nadal przyniesie sporą satysfakcję podczas fotografowania reportaży czy portretów. Bardzo możliwe, że równolegle Canon pokaże też RF50mm f/1.8 IS STM, a więc jedną z najpopularniejszych stałek.

Sporo dzieje się też w kwestii aktualizacji - Japończycy wypuścili nowe wersje systemów do aparatów EOS R, EOS R5 i EOS R6 oraz do siedmiu obiektywów, które dzięki temu będą lepiej współpracować z nowymi bezlusterkowcami. Według wspomnianego już Canon Rumors niedługo możemy się też spodziewać kolejnej dużej aktualizacji dla EOS R5. Tym razem jednak będzie chodziło o dodanie formatu Camera RAW light i CLog3 oraz naprawienie kilku błędów.

Jeździłem dzisiaj na rowerze za 37 000 zł

Najciekawiej brzmi jednak obietnica o wydłużeniu czasu nagrywania bez przegrzewania się aparatu. Nowe oprogramowanie ma pozwolić na mocniejszą eksploatację EOS R5. Wygląda na to, że Canon nie śpi i odpowiada na krytykę i zawód niektórych klientów, którzy chcieliby nagrywać materiały dłuższe niż około 20 minut. Może to być też odpowiedź na premierę Sony A7SIII, który potrafi tworzyć filmy w 4K bez potrzeby odpoczynku (chyba że na wymianę baterii)...

Wieści z Rozładowani.pl