Tania i sprawna kamerka do zastosowań domowych, czyli recenzja TP-Link NC250

Tania i sprawna kamerka do zastosowań domowych, czyli recenzja TP-Link NC250

Opublikowano 26.07.2016 9:47 -


Marka TP-Link przewija się na DailyWeb stosunkowo często. Wynika to z bardzo prozaicznego faktu, że bardzo ją sobie cenię. Jest ona najlepszym przykładem tego, że można ze sobą połączyć naprawdę świetne ceny z bardzo dobrą jakością swoich produktów. Testowaliśmy i wielokrotnie rozdawaliśmy w konkursach kultowe już powerbanki 10400mAh, czy recenzowaliśmy ich urządzenie do druku przez WiFi. Tym razem jednak przyszedł czas na sprawdzenie co potrafi tania kamerka TP-Link NC250.

IMG_1348

Pomysł do zastosowania kamery w warunkach domowych miał mi posłużyc w głównej mierze do obserwowania mojego dziecka. W praktyce okazał się on mało potrzebny, gdyż raczej niż odpalać smartfona wolałem wejść do niego i zobaczyć czy oby wszystko w porządku. Oczywiście pewnie nie każdy może sobie pozwolić na ten komfort, ale przy mojej wielkości mieszkania jest to możliwe i wygodne. W każdy taka kamera to naprawdę świetny pomysł, szczególnie biorąc pod uwagę jej cenę.

Parametry

 • typ: kamera do monitoringu IP
 • kamera: matryca CMOS 1/4″, obiektyw F: 2,8 f: 3,85 mm, kąt widzenia 64 st., zoom 10x, rozdzielczość 720p HD
 • modyfikacja wideo: możliwość dostosowania liczby klatek na sekundę, regulacja jasności, kontrastu i nasycenia, nakładki (czas, data, tekst)
 • mikrofon: jednokierunkowy
 • czujniki: ruchu, dźwięku
 • powiadomienia: tak, e-mail
 • tryb nocny: tak
 • standardy sieciowe: Bonjour, TCP/IP, DHCP, PPPoE, ARP, ICMP, FTP, SMTP,DNS, UPnP, HTTP, UDP
 • łączność: Wi-Fi 802.11b/g/n do 300 Mb/s
 • szyfrowanie: WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK
 • porty: RJ-45, zasilanie
 • wymiary: 137 x 76 x 69 mm

Oczywiście bez kabla zakończonego wtyczką RJ-45 i zewnętrznego zasilania się nie obędzie. To nieco ogranicza wygodne jej użytkowanie w moim przypadku, gdybym chciał postawić ją wygodnie na szafie bez wszechobecnych przewodów.

Oczywiście drażni brak Full HD, jednak do prostych zastosowań powinno wystarczyć. Ogromną zaletą samej NC250 jest absolutnie prosta obsługa. Wystarczy wpiąć zasilanie i kabel, a następnie za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfonie, wyszukać lokalną kamerkę. Sama aplikacja pozwala zaś na podglądanie tego co dzieje się w miejscu w którym jest zamontowana, do tego celu będzie niezbędne założenie konta.

Ogromną zaletą NC-250 jest także tryb wizji w nocy. Radzi sobie ona zaskakująco dobrze, oferując naprawdę przyzwoitej jakości obraz w kompletnie zaciemnionym miejscu. Dlatego też podglądanie śpiących dzieci nie będzie stanowić problemu. Co zresztą widać na powyższym materiale video, którym się posłużyłem (nie miałem niestety interesujących kadrów do podzielenia się, musiał bym pół mieszkania pokazać ;-) ).

IMG_1349

Duża zaletą kamerki jest także jej bardzo uniwersalna stopka. Można zamontować ją na ścianie (posiada uchwyty), ale także można przykleić ją do wybranej powierzchni (producent dołączył dopasowaną nakleję). Oczywiście nie sądze by utrzymała ona samo urządzenie, jeśli przykleić ją do powierzchni pionowej, ale zawsze można stabilnie ustawić ją na powierzchni płaskiej. Świetnie się także sprawdza głowica kulowa, dzięki której można ustawić kamerkę właściwie w każdy dowolnie wybrany sposób.

IMG_1350

Prawdziwym asem w rękawie jest jej cena. Koszt zakupu NC-250 to na dzień pisania recenzji koszt w granicach 260zł. Budżetowe rozwiązanie, z HD Ready, bardzo dobrej jakości i świetnie radzące sobie w trybie nocnym. To bardzo dobra propozycja, dla osób które chcą podglądać w warunkach domowych np. swoje dzieci, a jakość obrazu nie odgrywa kluczowej roli.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Wieści z Rozładowani.pl