Wszyscy czekamy na nowe produkty od Apple. Spodziewamy się przede wszystkim kolejnych generacji iPhone, iPada, Apple Watcha. Już we wtorek o godzinie 19:00 wystartuje Apple Event i przekonamy się co nowego zaoferuje nam firma z Cupertino. Przeczytacie o tym w serii wpisów na DailyWeb. Tymczasem okazuje się, że Apple stara się zapobiegać rozprzestrzenianiu koronawirusa wśród swoich pracowników, oferując im nowe maseczki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bowiem pracodawcy dostarczają pracownikom środki ochrony. Zatem jest to sytuacja na porządku dziennym. Jednak tutaj mamy do czynienia z maseczkami zaprojektowanymi przez Apple.

Face Mask
Źródło: https://twitter.com/markgurman

Face Mask zaprojektowana przez inżynierów Apple

O maseczkach zaprojektowanych przez Apple donosi Bloomberg. Dowiadujemy się, że Apple przekazuje swoim pracownikom nowe maseczki zaprojektowane przez tych samych inżynierów i projektantów, którzy pracują nad iPhone’ami oraz iPadami.

Maseczka Aple
Źródło: https://twitter.com/markgurman

Specyfikacja urządz… moment, moment. Specyfikacja Face Mask nie jest skomplikowana. Maseczki składają się z trzech warstw filtrujących. Bloomberg podaje, że Face Mask mogą być czyszczone, a w efekcie używane 5 razy. Pracownicy otrzymują je w białych opakowaniach, tego koloru są też same maseczki. Swoją drogą, Face Mask wyglądają minimalistycznie i bardzo estetycznie, jak na maseczki. Zgodnie z założeniem tego typu produktów, umożliwiają zasłonięcie nosa, ust, a przy okazji podbródka. Skrzydełka zasłaniające nos oraz podbródek chowane są do środka maseczki. Gumki przymocowane do maseczek są regulowane, co pozwala na dostosowanie ich do każdego użytkownika indywidualnie.

Apple Face Mask
https://twitter.com/markgurman

Pracownicy otrzymają również ClearMask

Oprócz maseczek „Design by Apple” firma będzie oferować pracownikom również model wyprodukowany w innym miejscu. Podczas współpracy z Uniwersytetem Gallaudet w Waszyngtonie wyłoniono model przezroczystej maseczki ClearMask. W ten sposób Apple chce ułatwić kontakt osobom niesłyszącym z pracownikami firmy. Według informacji przekazywanych przez Bloomberga Apple przetestowało to rozwiązanie w trzech swoich sklepach. Co ciekawe, firma podobno nie rezygnuje ze stworzenia własnej przezroczystej maski.

Źródło: Bloomberg / Twitter