Takiego DEEP FAKE to jeszcze nie widzieliście, czyli Black Eyed Peas vs Bollywood

Opublikowano 11.08.2020 21:56 -


Zespół zdecydował się stworzyć teledysk bazujący na scenach wyjętych z indyjskich produkcji, które wręcz stały się memami. Chcą uświadomić ludzi o istnieniu DEEP FAKE, przynajmniej tak twierdzą napisy na początku i końcu teledysku.

Ostatnio podczas rozmowy z moją żoną uświadomiłem ją, jak bardzo dostępną dla przeciętnego użytkownika internetu technologią jest deep fake. Wyszło tak przy okazji oglądania filmiku Unknown'a właśnie o tej technologii:

Dzisiaj trafiłem natomiast na teledysk Black Eyed Peas - ACTION, który złożony jest z memicznych scen wyjętych z produkcji Bolywood, w których fizyka działa jakoś inaczej. Muzycy są włożeni tam zamiast aktorów.

Jak możemy dowiedzieć się z napisów na początku oraz na końcu teledysku chcą uświadomić ludzi, aby nie wierzyli we wszystko to, co widzą. Czy to dobra metoda? Podczas mojej rozmowy z innym redaktorem DailyWeb (Adrianem), słusznie zauważył on, że raczej niewiele osób na to zwróci uwagę. Mam jednak nadzieję, że się myli 🤔 O ile ktoś jest na bieżąco z tym, co w internecie piszczy na pewno miał okazję dowiedzieć się co nieco o deep fake, o tyle istnieje spora rzesza ludzi, która nie wie, jak łatwo można manipulować wideo.

Z mojej strony dodam, że teledysk mnie rozbawił:

Wieści z Rozładowani.pl