Taka decyzja w sumie nie powinna dziwić, jednak biorąc pod uwagę popularność PlayStation 4, a jednocześnie kiepską dostępność PS5, może to być lekko zastanawiające. Serwis Slashgear.com donosi właśnie, że japoński producent wycofuje z produkcji praktycznie wszystkie wersje starej generacji w swoim kraju. Pozostała jedynie podstawowa wersja PS4.

Nowa generacja od Sony, czyli PlayStation 5 ciągle ma problemy z dostępnością, szczególnie w naszej części świata. W Polsce są opóźnienia w dostawach, a wielu użytkowników ciągle czeka na swoje sztuki. Pokazuje to, jak dużą popularnością cieszy się „piątka”, dlatego Sony porzuca poprzedni model.

R E K L A M A

Sony powoli kończy produkcję PlayStation 4

Firma ogłosiła, że wycofuje prawie wszystkie modele PS4, a także PS 4 Pro. Pozostanie tylko jedna wersja, a mianowicie standardowy model PlayStation Slim 500 GB. Oznacza to, że wycofano wszystkie modele Pro, a także 1TB wersje PS4 Slim. Pozostały jedynie ostatnie sztuki w magazynach sklepowych i na tym koniec. Zmiany są już także widoczne na japońskiej stronie Sony.

Oznacza to, że Sony stawia wszystko na jedną kartę i wierzy, że PS5 się przyjmie. W sumie gracze nie mają innego wyjścia, jeśli chcą pozostać wierni swojej platformie gamingowej. Sam jestem jednak przykładem, że kiepska dostępność PS5 skłoniła mnie do przesiadki na Xbox, czego nie żałuję.

Przeszedłem na zieloną stronę mocy – czy Microsoft i ich Xbox Series X mnie nie zawiodą? [recenzja]

Większa produkcja PS5

Jest jeszcze druga, pozytywna strona medalu. Zaprzestanie produkcji PS4 oznacza, że wszystkie siły zostaną rzucone na produkcję PlayStation 5. Daje to nadzieje na to, że nowa konsola Sony będzie łatwiej dostępna już za kilka tygodni.

Oczywiście na razie PlayStation 4 jest dostępna w sklepach, jednak z upływem tygodni będzie to coraz bardziej utrudnione. Jeśli z jakiegoś powodu chcecie jeszcze kupić ten model, to warto się pospieszyć.

źródło: Slashgear