Oryginalna seria „Sex and the City” została nakręcona w Nowym Jorku, a premierowy odcinek, miał miejsce 6 czerwca 1998. Podczas sześciu lat emisji nominowany był do ponad 50 nagród Emmy, wygrywając siedem z nich. 22 lutego 2004 r. niestety nadszedł koniec tej doskonałej serii, pozostawiając w głębokim smutku miliony fanów na całym świecie. Nie na długo jednak, bo w 2008 pojawił się film Sex and the City, po którym w 2010 roku wyszła następna część Sex and the City 2. Obie produkcje odniosły kasowy sukces.

Teraz po 10 latach od ostatniej ekranizacji, HBO MAX dzieli się ekscytującą informacją ze swoimi użytkownikami. Nowy rozdział zatytułowany „And Just Like That…” to propozycja, w której wystąpią Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis. Kim Cattrall, która grała Samanthę Jones w oryginalnej serii, nie wraca – i to już pewne. Przy okazji tej informacji, ponownie światło dzienne ujrzał konflikt pomiędzy filmowymi Carrie i Samanthą, tym razem jednak główna bohaterka serialu wyjaśniła, że między nią, a koleżanką z planu nie ma nienawiści, a Kim na zawsze pozostanie częścią kultowego serialu.

Trzy przyjaciółki – Parker, Nixon i Davis – będą również producentkami wykonawczymi, wraz z Michaelem Patrickiem Kingiem. Według doniesień, za jeden każdy epizod 10-odcinkowej serii aktorki mają otrzymać nawet 1 mln dolarów.

Dorastałam z tymi postaciami i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ich historia rozwinęła się w tym nowym rozdziale, z uczciwością, przejmowaniem, humorem i ukochanym miastem, które zawsze je definiowało

– powiedziała w oświadczeniu Sarah Aubrey, szefowa działu oryginalnego treści w HBO Max, 

Decyzja o wskrzeszeniu „Seksu w wielkim mieście” to dopiero początek „odgrzewanych kotletów”, które szykuje nam HBO MAX. Jak podają źródła, możemy liczyć również na powrót „Plotkary” i kilku innych produkcji, które lata temu zawładnęły fanami z całego świata.