Tak jak się obawiałem, testy baterii Nexusa 5 nie powalają. HTC One z lepszą baterią?

Tak jak się obawiałem, testy baterii Nexusa 5 nie powalają. HTC One z lepszą baterią?

Opublikowano 15.11.2013 9:59 - 2


Kilka dni temu serwis GSM Arena postanowił skrupulatnie przyjrzeć się baterii w Nexusie 5. Czyli to co właściwie interesowało mnie najbardziej w tym telefonie i rzec muszę, że jestem trochę rozczarowany wynikami, ale od początku.

Google w N5 postanowiło zastosować akumulator wielkości 2300 mAh, co zdecydowanie nie imponuje, patrząc na podzespoły jakie znajdują się w tym urządzeniu. A jest to nie byle co, gdyż do czynienia mamy z ekranem 1080p i chociażby procesorem Snapdragon 800. Gdy już wyciekła specyfikacja sprzętowa przed premierą tego telefonu, sama bateria budziła największe obawy, co gorsza patrząc na wyniki testów, obawy te nie były bezpodstawne.

Telefon testowany był w trzech płaszczyznach, rozmowy przez 3G, przeglądanie internetu a także odtwarzanie plików video. Oto jak się prezentują:

gsmarena1

gsmarena2

gsmarena3

Krótko mówiąc nie zachwycają. Co jednak dla mnie najciekawsze, to porównanie pracy na baterii nowego Nexusa z HTC One. Ten drugi totalnie bije na głowę telefon od LG w testach związanych z przeglądaniem stron internetowych osiągając wynik niespełna 10h, kiedy Nexus może się pochwalić tylko niespełna 5 godzinami. Abstrahując od sporej różnicy w aspekcie korzystania z internetu między dwoma modelami, to właśnie Nexus wytrzymuje na baterii rozmowy przy użyciu 3G, o 3h dłużej niż HTC (stosunek 16 do 13 godzin). Różnica ta jest mocno zastanawiająca, zobaczmy w takim razie jak się sprawa ma z oglądaniem materiału video. Tutaj ponownie wygrywa HTC osiągając 10h, do raptem 5h, które oferuje n5.  Dziwne? Bardzo dziwne.

W przypadku przeglądania stron internetowych wynik Nexusa 5 jest naprawdę bardzo słaby. Jak widać na powyższych zestawieniach, jest on praktycznie taki sam jaki został osiągnięty przy testach starszego Nexusa 4. Czyżby w grę wchodziła kwestia optymalizacji? W końcu z rozmów udało się wyciągnąć całkiem przyzwoity wynik 16h. To tym bardziej zastanawiające, przecież w N5 mamy gołego Androida, bez udziwnień.

gsmarena_001

gsmarena_002

źródło zdjęć: GSMArena

Wieści z Rozładowani.pl