Tak będzie wyglądał konkurent iPada Pro?

Opublikowano 15.06.2020 7:58 -


Rendery stworzone przez leakerów wskazują na niewielkie zmiany w wyglądzie zbliżającego się Samsung Galaxy Tab S7, który będzie miał trudne zadanie konkurowania z iPadem Pro.

Oferta tabletów z Androidem staje się niezbyt bogata, a jeśli chcemy kupić naprawdę dobry tablet z zielonym robocikiem, to nie mamy większego wyboru. Aktualnie najlepszym modelem jest Samsung Galaxy Tab S6 oferujący mocny procesor, ekran 10.5", możliwość łączności LTE i obsługę rysika S Pen. Mimo naprawdę dobrych specyfikacji nie jest on jednak konkurencją dla iPada Pro, który wydajnością bije wiele laptopów, a do tego ma w zanadrzu dwa rozmiary i świetne akcesoria.

Samsung Galaxy Tab S7   2 2048x2048

Alternatywy dla ipada w ślad za smartfonami

Samsung nie ma zamiaru odpuścić i - na to wskazują przecieki - pracuje już nad kolejną generacją flagowego tabletu. Wzorem smartfonów Galaxy Tab ma otrzymać dwie wersje - S7 i S7+, a więc dwa rozmiary ekranu w technologii sAMOLED - 11 cali i 12.4 cala. W stosunku do poprzednika oznacza to więc większy rozmiar całego urządzenia. 253.7 mm x 165.3 mm x 6.3 mm to więcej niż iPad Pro 11", który niektórym - na przykład Sebastianowi - wydaje się zbyt duży.

I się zaczęło… najlepsze memy z PS5 w roli głównej

Pigtou, który jest autorem przecieku, informuje, że dodatkowo S7 i S7+ będą miały podwójny aparat z fleszem na plecach, kamerkę selfie na środku bocznej krawędzi (jest ona na górze w pozycji horyzontalnej) oraz wklęsłe miejsce na S Pen. Według zapowiedzi w środku pracować będą Qualcomm Snapdragon 865, Bluetooth 5.0 i bateria o pojemności 7 760 mAh. Spodziewana jest większa ilość RAMu, a więc przynajmniej 8GB. Niektóre wersje zyskają też wsparcie dla 5G.

Pomimo upływu lat, tablety nie zyskują większej akceptacji wśród użytkowników. Producenci starają się reklamować je jako alternatywę dla laptopów, ale niestety pojawia się sporo przeszkód, które nie do końca są zależne od samych twórców urządzeń. Przykładowo - nie wszystkie strony internetowe potrafią sobie odpowiednio radzić z dotykowymi ekranami. Bardzo wiele obiecuję sobie po wsparciu dla myszki i klawiatury zarówno w iPadach, jak i tabletach z Androidem czy Windowsem - może to być zapewnienie pełni możliwości laptopa w dużo mniejszej i wygodniejszej formie.

Wieści z Rozładowani.pl