Tajemniczy patent od Sony. Czyżby chodziło o PlayStation 5?

Tajemniczy patent od Sony. Czyżby chodziło o PlayStation 5?

Opublikowano 22.08.2019 8:13 -


Wieści dotyczące następnej konsoli od Sony rozchodzą się bardzo szybko. Producent jakiś czas temu potwierdził, że w ciągu najbliższych miesięcy możemy spodziewać się premiery PlayStation 5. Nikt jednak się nie spodziewał, że przybierze ona zupełnie inny kształt niż dotychczasowe urządzenia. O czym mowa? O nowym patencie Sony Interactive Entertainment, którego projekt już trafił do odpowiednich instytucji. Nie podano nigdzie oficjalnej informacji, że jest to projekt kolejnej konsoli PS, gracze jednak mają swoje podejrzenia.

Tajemniczy projekt japońskiego producenta trafił już do dwóch instytucji, które zajmują się ochroną własności intelektualnych. Oznacza to, że Sony stara się o patent na konkretny wygląd nowego urządzenia, jakie w najbliższym czasie ma się pojawić na rynku. Wielu wielbicieli marki wierzy, że ma pojawić się na rynku już niebawem. Spójrzcie i oceńcie sami wygląd projektu!

playstation 5

Wygląd projektu PlayStation 5

Autorem nowego wyglądu konsoli jest Yusuhiro Ootori, który wykazał się nieco odmiennym podejściem do sprawy. Nowe PlayStation powinno raczej podążać za aktualnymi trendami, niż wracać do nieaktualnych już rozwiązań. Poza tym sam wygląd obudowy budzi wiele kontrowersji w sieci. Wycięcie w kształcie V – być może nawiązujące do piątej odsłony konsoli, nowoczesny system chłodzenia i… mnóstwo portów zewnętrznych? Mamy jednak nadzieję, że nie jest to projekt końcowy.

playstation 5

PlayStation 5 w wersji deweloperskiej

Spekulacje w sieci mówią o tym, że ukazany projekt może dotyczyć wersji deweloperskiej urządzenia. Do tej pory trafiało ono przede wszystkim do producentów gier, którzy mogli testować swoje produkcje we własnym studio. Tak może być i z najnowszym modelem, znacznie różniącym się od swoich poprzedników. Poza tym, ze względu na warunki pracy, modele te mają mocniejsze parametry, o czym świadczy, chociażby innowacyjnie wyglądający system chłodzenia. Jaki jednak sens miałoby projektowanie unowocześnionej obudowy i patentowanie konsoli, gdyby miała ona dotrzeć tylko do okrojonego grona odbiorców?

Sytuacja wydaje się dość podejrzana i nie daje spokoju wielbicielom PlayStation. Liczą oni, że wygląd głównej konsoli jeszcze znacznie się zmieni, ponieważ nie wygląda ona zbyt zachęcająco. Przyznam szczerze, że sama jestem ciekawa, co Sony zamierza zrobić z opatentowanym projektem oraz jak zaprezentuje się PlayStation 5. Na to niestety musimy jeszcze poczekać.

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]