Ta wtyczka do Chrome i Opery zablokuje automatyczne odtwarzanie dźwięku w filmach na Facebooku (i gdziekolwiek indziej)

Ta wtyczka do Chrome i Opery zablokuje automatyczne odtwarzanie dźwięku w filmach na Facebooku (i gdziekolwiek indziej)

Opublikowano 28.02.2017 13:03 -


Jakiś czas temu Facebook zapowiedział wprowadzenie automatycznego odtwarzania dźwięku w materiałach video. Jak powiedział, tak zrobił, doprowadzając wielu użytkowników do irytacji. Nic dziwnego - sam nie lubię, gdy coś automatycznie zaczyna mi "grać", szczególnie gdy pracuję na komputerze w miejscach, gdzie cisza jest wskazana. I tym oto sposobem do grona denerwujących portali oferujących automatyczne odtwarzanie filmów z dźwiękiem dołączył Facebook.

Jest rozwiązanie!

Dla wszystkich, którzy tak jak ja nie lubią tego typu sytuacji (czyt. nudzą się na wykładzie/w pracy i serfują po wszelkich zakamarkach internetu, zapominając przy tym o wyłączeniu głosu), z pomocą przychodzi rozszerzenie do Google Chrome i Opery - "Disable HTML5 Autoplay". Wtyczka ta pozwala zablokować automatycznie odtwarzany dźwięk i video, zanim te zostaną odtworzone. Jeśli korzystasz z Firefoxa, twórca rozszerzenia zapowiada, że rozwiązanie to w niedalekiej przyszłości zostanie dostarczone również do tej przeglądarki.

R E K L A M A

Jak to w tego typu rozwiązaniach bywa, możemy dodać wyjątki - strony, na których chcemy, by dźwięk i filmy były jednak automatycznie odtwarzane.

Przyznam szczerze, że nie pomyślałem wcześniej, by problem denerwującego autoodtwarzania rozwiązać rozszerzeniem do przeglądarki. A tu proszę, taka miła niespodzianka. ;-)

Wtyczka do Opery  Wtyczka do Chrome

 

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację