Do tej pory oddawałem miesięcznie sporo pieniędzy za abonament w sieci T-Mobile, wszystko za sprawą tego, że zachciało mi się 3GS ;-) W tym pakiecie miałem naprawdę sporo darmowych minut, smsów z których korzystam nieco mniej i całkiem sensowny pakiet danych do wykorzystania. Co z tego, gdy darmowe minuty były do wszystkich prócz sieci Play? Miało to rację bytu do czasu, kiedy po numerze telefonu można było rozpoznać do jakiej sieci on należy. Niestety po umożliwieniu migracji numerów między operatorami, takie ropoznanie stało się niemożliwe. Przez to rachunki za telefon były windowane przez połączenia do sieci Play.

Zmiana na nowy, nieograniczony abonament była dla mnie priorytetem. Niestety do końca umowy pozostało jeszcze 5 miesięcy. Przytłoczony kolejnym potężnym rachunkiem za telefon, postanowiłem zapytać, czysto teoretycznie o to kiedy będę mógł zmienić swój niefortunnie dobrany abonament, na nowy – analogiczny do tego z Play. Konsultant poinformował mnie, że dopiero trzy miesiące przed końcem aktualnego, czyli nic z tego (nie żebym się tego nie spodziewał). Jednak dodał, że to przy ofercie z telefonem, którego nie potrzebuję. To zmieniło obliczę sytuacji i zamiana abonamentów na nowy mogła być natychmiastowa.

Mile zaskoczony, dopasowałem wielkość pakietu danych i aktywowałem nowy abonament. To nie koniec niespodzianek. Nowy plan  taryfowy został aktywowany i po 20 minutach otrzymałem informację, że moge już z niego korzystać. Co ciekawe opłata miesięczna, od najbliższego okresu rozliczeniowego będzie w wysokości nowego a nie starego abonamentu :-)

Nie wiem jak jest w przypadku innych operatorów, ale bardzo mile mnie zaskoczyli umożliwieniem takiej zmiany. W końcu mogliby przytrzymać mnie na starym abonamencie jeszcze na czas trwania umowy. Dzięki tej zmianie będę mógł zaoszczędzić miesięcznie ponad 60zł! Brawo T-Mobile.


Posłuchaj nas!