Telegram bardzo się stara, aby utrzymać wysoką liczbę użytkowników, a także zdobywać kolejnych. W kontekście zmian regulaminu WhatsAppa i tego, co już z nich wyniknęło, to w sumie bardzo dobre posunięcie. Telegram chwali się, że w bardzo krótkim czasie zyskał ogromną liczbę użytkowników. Obstawiam, że po 15 maja może być ich jeszcze więcej, tak samo, jak w Signalu, ponieważ WhatsApp zamierza ograniczać użytkownikom część funkcjonalności, jeśli ci, nie zaakceptują do tego czasu nowego regulaminu. Tymczasem Telegram wprowadza nowe funkcje.

telegram 01

Automatyczne usuwanie wiadomości w Telegramie

Najciekawszą z nich może być automatyczne usuwanie wiadomości. Telegram pozwalał już na podobne działanie w ramach sekretnych czatów. Jednak teraz pozwoli na ustawianie usuwania także w zwykłych rozmowach. Dzięki temu, wiadomości, które zostaną wysłane, znikną u wszystkich, czyli nadawcy i odbiorców po określonym czasie. Trzeba jednak pamiętać, że nie będzie to dotyczyć rozmów, które odbyły się przed aktywacją funkcji lub po jej wyłączeniu. Czas, który będzie uwzględniany, rozpocznie swój bieg wraz z wysłaniem wiadomości.

Nowe widgety

Kolejne nowości również mogą usprawnić korzystanie z komunikatora. Właściciele systemu Android będą mogli stosować nowy widżet. Pozwoli on na dostęp do ulubionych czatów z poziomu pulpitu. Podobne rozwiązanie będzie na iOS, ale z uwagi na ograniczenia systemowe, jego funkcjonowanie nie będzie takie wygodne, jak na Androidzie.

telegram 02 2

Limit ważności linków z zaproszeniami

Jeśli zapraszacie znajomych na Telegram, będziecie mogli ograniczyć czas, przez jaki link, który im udostępniacie, będzie ważny. Ponadto możliwe będzie określenie ilości jego użycia. Telegram pójdzie w tym zakresie także o krok dalej i pozwoli na przekształcanie linków na kody QR.

telegram 03

Pojawiają się grupy rozgłoszeniowe

Fani dużych grup również zyskają nową możliwość. Zamiast ograniczać się do 200.000 członków, Telegram pozwoli na konwersję czatu na grupę rozgłoszeniową. Tam limitu osób nie będzie, ale za to ograniczona zostanie funkcja wysyłania wiadomości – będą mogli to robić jedynie administratorzy.

Inne funkcje w ramach najnowszej aktualizacji to m.in. nowe animowane emoji, poprawiony system raportowania, np. o fałszywych kontach, czy też zmiany w importowaniu wiadomości.

Źródło: Telegram